Категории раздела
Совет информирует [468]
Новости, события [263]
Новости / уведомления об обнародовании [27]
Конкурсные торги [80]
Місцеві вибори-2015 [2]
Распоряжения поселкового головы [0]
Финансово-экономическая деятельность [14]
Наш опрос
Как Вы нашли наш сайт?
Всього відповідей: 268
Погода
Ссылки

Форма входа
Главная » Статьи » Совет информирует

В категории материалов: 468
Показано материалов: 371-380
Страницы: « 1 2 ... 36 37 38 39 40 ... 46 47 »

Сортировать по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам

Кабмін схвалив проект закону про податковий компроміс

      21 травня 2014 року на засіданні Уряду схвалено проект закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу». Відповідно до установленого порядку, вказаний законопроект направляється Урядом до Парламенту для його реєстрації та спрямування для подальшого опрацювання профільному комітету Верховної Ради України.

       Основні положення законопроекту передбачають можливість звільнення від відповідальності платників податків за заниження податку на додану вартість та податку на прибуток за періоди до 2014 року за умови сплати 15% податкових зобов’язань. Така акція буде тривати 60 днів з дня набрання чинності таким законом.

        Слід зазначити, що платник податків не притягується до кримінальної відповідальності за діяння, які він уточнив. Уточнені періоди, які будуть перевірені органами доходів і зборів, не підлягатимуть подальшим перевіркам. У разі, якщо за наслідками перевірки буде встановлено неправильність декларування та прийнято податкове повідомлення-рішення, то платник податків має право заплатити за ним також лише 15% такого зобов’язання, а 85% вважається погашеним. Штрафи та пеня до платника податків не застосовуються.

       «Ініціатива податкового компромісу належить бізнесу – саме вони хочуть працювати «чисто» і закрити сторінку минулого, коли їх фактично змушували користуватися послугами «майданчиків». До того ж, закриття так званих «державних програм» відкриває величезне поле для корупції, від якої бізнес слід захистити. Тому ми запропонували механізм компромісу, який покладено в основу цього законопроекту. Починається громадське обговорення, і я сподіваюся, що спільно з бізнесом ми знайдемо оптимальний варіант впровадження цієї ідеї», - сказав Перший заступник Міністра доходів і зборів Ігор Білоус.  

        На думку розробників законопроекту, така модель компромісу держави та платників податків відповідає міжнародному досвіду та є важелем детінізації економіки та надходження коштів до бюджету.

         Із законопроектом можна ознайомитися на сайті Міністерства доходів і зборів http://minrd.gov.ua/diyalnist-/regulyatorna-politika-/regulyatorna-politika/2014-rik/63198.html.


 

Совет информирует | Переглядів: 350 | Додав: Tata | Дата: 2014 Чер 05

Як підтвердити статус платника єдиного податку

      Відповідно  п. 299.9 ст. 299 Податкового кодексу України  за бажанням зареєстрований платник єдиного податку може безоплатно та безумовно отримати витяг з реєстру платників єдиного податку. Строк надання витягу не повинен перевищувати одного робочого дня з дня надходження запиту. Витяг діє до внесення змін до реєстру.

     З формою запиту про отримання витягу та витягу з реєстру платників єдиного податку   можна ознайомитися,   звернувшись до органу Міндоходів за місцем реєстрації.


 

Совет информирует | Переглядів: 305 | Додав: Tata | Дата: 2014 Чер 05

Сертифікати на експортні українські товари видаватимуться з 1 червня

     З 1 червня 2014 року митниці Міндоходів будуть здійснювати видачу сертифікатів на товари українського походження, що експортуються до держав Європейської асоціації вільної торгівлі, до складу якої входять Швейцарія, Норвегія, Ісландія, Ліхтенштейн.

 

      За письмовим зверненням на ім’я керівника митниці Міндоходів експортер отримує бланки сертифікатів для експорту.

Сертифікат видається безоплатно уповноваженою на це посадовою особою митниці Міндоходів під час здійснення/гарантування або після експорту товару у випадках, встановлених Угодою, на одну партію товарів, що експортуються.

       Термін дії сертифіката - 4 місяці з дати його видачі.

       Для видачі сертифіката експортер або його уповноважена особа повинен пред'явити митниці Міндоходів такі документи:

заяву, що містить декларацію експортера для видачі сертифіката, за формою, визначеною додатком 3а до Угоди (додається);

заповнений відповідно до вимог Угоди бланк сертифіката (оригінал сертифіката, дві паперові копії сертифіката);

документи, що підтверджують походження товарів з України вказаних у сертифікаті при першій поставці таких товарів до держав ЄАВТ.

       Сертифікат видається протягом трьох робочих днів з дня, наступного після реєстрації заяви у митниці Міндоходів.

       Відповідно до підпункту "с" пункту 1 статті 17 Правил до товарів українського походження може бути застосовано пільги зі сплати мита за умови подання митним адміністраціям держав ЄАВТ декларації інвойс.

        Декларація інвойс може бути оформлена експортером на інвойсі, накладній чи на будь-якому іншому комерційному документі, який описує відповідні товари з достатньої для їхньої ідентифікації деталізацією у випадку, якщо загальна вартість партії товару не перевищує 6000 євро.

       Таким чином, видача сертифіката при експорті не вимагається, якщо загальна вартість партії товарів, походженням з України, не перевищує 6000 євро.


 

Совет информирует | Переглядів: 324 | Додав: Tata | Дата: 2014 Чер 05

Постанова про випуск облігацій для відшкодування ПДВ набрала чинності

           Кабінетом Міністрів України прийнято рішення про випуск облігацій внутрішньої державної позики для відшкодування сум ПДВ, що задекларовані до 01.01.2014 року, підтверджені за результатами перевірок та не відшкодовані на 21.01.2014 р.

           27 травня 2014 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 21.05.2014 №139 "Про випуск облігацій внутрішньої державної позики для відшкодування сум податку на додану вартість".

          Термін обігу облігацій - 5 років, їх номінальна вартість - 1 тис. грн, ставка дохідності на рівні облікової ставки НБУ (ставка НБУ з 15.04.2014 р. – 9,5%).

          Облігації випускаються в бездокументарній формі, а їх погашення здійснюється шляхом проведення кожні шість місяців протягом строку їх обігу виплат із погашення основної суми боргу в розмірі 10% їх номінальної вартості та доходу за облігаціями. Органи доходів і зборів надають платникам витяги з реєстрів протягом 5 робочих днів після затвердження Мінфіном реєстрів.

         Підставою для відшкодування облігаціями є реєстри Мінфіну і висновки Міндоходів про відшкодування ПДВ, які подаються до Держказначейства за місцем реєстрації платника податків. Зауважимо, що Порядок не обмежує строк подання заяви про оформлення такого відшкодування
 

Совет информирует | Переглядів: 319 | Додав: Tata | Дата: 2014 Чер 05

13 червня останній день подання заяви про перехід на спрощену систему оподаткування

         Відповідно  пп. 298.1.5 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) за умови дотримання платником єдиного податку вимог, встановлених ПКУ для обраної ним групи, такий платник може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу. При цьому у платника єдиного податку третьої, п’ятої групи, який є платником податку на додану вартість, анулюється реєстрація платника податку на додану вартість у порядку, встановленому ПКУ, у разі обрання ним першої або другої групи чи ставки єдиного податку, встановленої для третьої, п’ятої групи, яка включає податок на додану вартість до складу єдиного податку.

         Отже, 13 червня останній день подання заяви про перехід на спрощену систему оподаткування та іншу групу платника єдиного податку з III кварталу 2014 року


 

Совет информирует | Переглядів: 311 | Додав: Tata | Дата: 2014 Чер 05

Про електронний цифровий підпис

         Мангуська ОДПІ нагадує про переваги застосування телекомунікаційного зв’язку та закликає платників податків подавати звітність в електронному вигляді . Відповідно до Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженої наказом ДПА України від 10.04.2008 №233 «Про подання електронної податкової звітності» платник податку може надіслати до органу доходів і зборів засобами телекомунікаційного зв’язку податкові документи в електронному вигляді, після того як з органом доходів і зборів укладено договір про визнання електронних документів, а також органу доходів і зборів надано посилені сертифікати відкритих ключів, сформовані акредитованим центром сертифікації ключів.  

Для цього платнику потрібно звернутися до податкової за місцем реєстрації та подати:

фізичним особам та ФОП- заповнену та підписану Реєстраційну картку (отримується у органі Міндоходів); копію паспорту; копію облікової картки платника податків (довідки про присвоєння ідентифікаційного коду ДРФО).

 юридичним особам- заповнену та підписану Реєстраційну картку (отримується у органі Міндоходів); оригінал статуту (положення про установу, філію); документи, що підтверджують повноваження керівника заявника; документи, що підтверджують належність підписувача до юридичної особи – заявника; копії паспортів заявника та підписувачів; копія облікової картки платника податків (довідки про присвоєння ідентифікаційного коду ДРФО керівника та головного бухгалтера).

        У випадку коли у платника податків змінюються облікові дані (змінюються посадові особи, податкова адреса, у тому числі у межах одного адміністративного району тощо), то у строк до моменту подання наступної електронної звітності потрібно отримати нові посилені сертифікати відкритих ключів на посадових осіб платника, які мають право підпису документів, та переукласти договір про визнання електронних документів.
        Якщо договір про визнання електронних документів укладається в електронній формі, то електронний цифровий підпис (далі - ЕЦП) платника податків та його посадових осіб  імпортуються в базу сертифікатів разом з договором. Тому для імпортування в базу сертифікатів нового ЕЦП зазначений договір необхідно переукласти.


 

Совет информирует | Переглядів: 316 | Додав: Tata | Дата: 2014 Чер 05

Информирует управление гражданской защиты, оборонной и мобилизационной работы Донецкой облгосадминистрации.

Правила безопасного поведения в чрезвычайных ситуациях.

1. При угрозе поражения стрелковым оружием.

- Закройте шторы или жалюзи (заклейте окна бумажной лентой) для снижения поражения осколками стекла.

- Выключите свет, закройте окна и двери.

- Займите место на полу в помещении, не имеющем окон на улицу (кладовая, ванная, прихожая).

- Информируйте возможными средствами об опасности близких и знакомых.

2.При угрозе боевых действий.

- Закройте шторы или жалюзи (заклейте окна бумажной лентой) для снижения поражения осколками стекла. Выключите источник питания, закройте воду и газ, погасите печное отопление.

- Возьмите документы, деньги и продукты, предметы первой необходимости, медицинскую аптечку.

- Немедленно покиньте жилое помещение, сокройтесь в подготовленном подвале или ближайшем укрытии.

- Предупредите об опасности соседей. Окажите помощь старикам и детям.

- Без крайней необходимости не оставляйте безопасного места пребывания.

- Проявляйте крайнюю осторожность, не поддавайтесь панике.

3. Если произошел взрыв.

- Убедитесь в том, что вы не получили значительных травм.

- Успокойтесь и внимательно осмотритесь вокруг, не существует ли угрозы дальнейших обвалов и взрывов, не свисает ли с руин разбитое стекло, не нужна кому-то ваша помощь.

- Если есть возможность – спокойно выйдите с места происшествия. Если вы оказались в завале – периодически подавайте звуковые сигналы. Помните, что при низкой активности человек может продержаться без воды пять суток.

- Выполняйте все предписания спасателя.

4. При воздушной опасности.

- Отключите источник питания, закройте воду и газ.

- Погасите печное отопление.

- Возьмите документы, деньги и продукты, предметы первой необходимости, медицинскую аптечку.

- Предупредите об опасности соседей и при необходимости окажите помощь престарелым и больным.

- Как можно скорее дойдите до защитного сооружения или укройтесь на местности. Соблюдайте спокойствие и порядок. Без крайней необходимости не оставляйте безопасного места пребывания. Следите за официальными сообщениями.

5. При угрозе массовых беспорядков.

- Сохраняйте спокойствие и рассудительность.

- При нахождении на улице немедленно покиньте места массового скопления людей, избегайте агрессивно настроенных личностей.

- Не поддавайтесь на провокации.

- Надежно закройте дверь. Не подходите к окнам и не выходите на балкон. Без крайней необходимости не покидайте помещение.

6. Если вас захватили преступники как заложника и вашей жизни и здоровью угрожает опасность.

- Старайтесь запоминать какую-либо информацию (возраст, рост, голос, манеру разговаривать, привычки и т.п.) о преступниках, что в дальнейшем может помочь установить их местонахождение.

- При первой возможности старайтесь сообщить о месте своего пребывания родным или в милицию.

- Старайтесь быть рассудительными, спокойными, по возможности миролюбивыми, не подвергайте себя не нужному риску.

- Если преступники находятся в состоянии алкогольного или наркотического опьянения, то старайтесь максимально ограничить себя от общения с ними, так как их действия могут быть непредсказуемы.

- Не усиливайте агрессивность преступников неповиновением, ссорой, лишним сопротивлением.

- Выполняйте требования террористов, не создавая конфликтных ситуаций, спрашивайте разрешения перемещаться, сходить в туалет, открыть сумочку и т.д.

- Избегайте каких-либо дискуссий, особенно политических, с преступниками, будьте, прежде всего, внимательными слушателями.

- Сохраняйте свою честь и ничего не просите, старайтесь съедать все, что дают, несмотря на то, что пища может быть непривлекательной.

- Если вы длительное время находитесь рядом с преступниками, постарайтесь установить с ними контакт, вызвать гуманные чувства и начать разговор, не приводя их к мысли о том, что вы хотите что-то выведать.

- Не позволяйте себе падать духом, используйте любую возможность поговорить с самим собой о своих надеждах, проблемах, которые случаются в жизни, постарайтесь успокоиться и расслабиться с помощью медитации, читайте различные тексты, постарайтесь вспомнить стихи.

- Внимательно следите за поведением преступников и их намерениями, будьте готовы к бегству, если вы абсолютно уверены в безопасности такой попытки.

- Постарайтесь найти наиболее безопасное место в помещении, где вас содержат и где можно было бы защититься во время штурма террористов (помещения, стены и окна которых не выходят на улицу – ванная комната или кладовая), в случае отсутствия такого места падайте на пол при любом шуме или стрельбе.

- При применении специальными подразделениями слезоточивого газа дышите через мокрую ткань, быстро и часто моргайте, вызывая слезы.

- Во время штурма ни в коем случае не берите в руки оружие террористов, чтобы не пострадать от штурмующих, которые стреляют по вооруженным людям.

- При освобождении выходите быстрее, вещи оставляйте там, где они лежат, так как возможны взрывы или пожар, беспрекословно выполняйте команды группы захвата.

7. При проведении временной эвакуации гражданского населения из опасного района.

- Возьмите документы, деньги и продукты, необходимые вещи, медикаменты.

- По возможности окажите помощь гражданам пожилого возраста, людям с физическими недостатками.

- Детям дошкольного возраста укладывается в карман или пришивается к одежде записка, где указывается фамилия, имя, отчество, домашний адрес, а также имя и отчество матери и отца.

- Следуйте указанному маршруту. При необходимости обратитесь за помощью к правоохранителям и медицинским работникам.


 


 

Совет информирует | Переглядів: 322 | Додав: Tata | Дата: 2014 Чер 02

   Заявки на придбання торгового патенту потрібно подавати за новою формою

       Наказом Міністерства доходів і зборів України від 30.12.2013 р. №867 «Про затвердження форм та Порядку заповнення торгових патентів, форми Заявки на придбання торгових патентів», який набув чинності з 21 березня 2014 року, затверджено нові форми:

  • торгового патенту (короткотермінового) на провадження торговельної діяльності;
  • торгового патенту (пільгового) на провадження торговельної діяльності;
  • торгового патенту на провадження торговельної діяльності, діяльності з надання платних побутових послуг, торгівлі валютними цінностями, діяльності у сфері розваг;
  • заявки на придбання торгового патенту.

      Тобто з 21 березня цього року заявки на придбання торгових патентів слід подавати за новою формою, затвердженою наказом Міндоходів від 30.12.2013 р. №867.


 

Совет информирует | Переглядів: 403 | Додав: Tata | Дата: 2014 Тра 28

Верховна Рада перенесла терміни подачі звітності з трансфертного ціноутворення до 1 жовтня 2014 року 

       Перший звіт про контрольовані операції у межах адміністрування трансфертного ціноутворення подаватиметься до 1 жовтня 2014 року, а не до 1 травня 2014 року, як це передбачалося раніше. Такі зміни були ухвалені Верховною Радою України. Закон надано на підпис в.о. Президента України та вступить у дію після оприлюднення.

        Суб’єкти господарювання, які вже подали звіти до 1 травня 2014 року  зможуть не подавати цей звіт повторно, тобто до 1 жовтня 2014 р. У разі виявлення платниками податків у поданій звітності помилок, вони зможуть самостійно їх виправити та надіслати виправлену звітність до 1 жовтня.

      «Ми вітаємо це рішення Верховної Ради. Ініційовані нами зміни до закону передбачають своєрідний «тренувальний період» для платників і для податківців до кінця 2014 року. Ми використаємо цей час, щоб відпрацювати всі труднощі у впровадженні трансфертного ціноутворення в діалозі з бізнесом», – прокоментував Перший заступник Міністра доходів і зборів Ігор Білоус.

       Відповідно до ухваленого 13 травня Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення»  (реєстраційний №4257), не застосовуватимуться штрафи у зв'язку із самостійним коригуванням грошових зобов'язань, пов'язаних із коригуванням цін у контрольованих операціях за період з 1 вересня 2013 по 31 грудня 2014 року.

       Крім того планується зменшення розміру штрафів за неподання звітності. Так, зокрема, за неподання звіту про контрольовані операції розмір штрафів буде зменшено з 5 відсотків загальної суми контрольованих операцій до 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

         За неподання документації щодо окремих контрольованих операцій розмір штрафів зменшується з 100 розмірів мінімальної заробітної плати до 10 розмірів мінімальної заробітної плати.

         Також подовжиться до кінця року  (раніше діяла норма до 1 вересня 2014 року) застосування штрафних санкцій у розмірі 1 гривні за помилки, допущені при розрахунку грошових зобов’язань відповідно до норм статті 39 Податкового кодексу України.


 

Совет информирует | Переглядів: 363 | Додав: Tata | Дата: 2014 Тра 28

Спрощенці на період мобілізації єдиний внесок не сплачують

        Фізичні особи, призвані на військову службу, які отримують грошове забезпечення, зокрема і фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та відповідно є платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (при цьому у господарській діяльності не використовують працю найманих осіб), звільняються від сплати єдиного внеску (за себе). Умовою для звільнення від сплати є нездійснення господарської діяльності у цей період, неотримання доходів та надання підтверджуючих документів з військових комісаріатів, у яких зазначається перебування на військовій службі (наказ Міндоходів України від 06.05.2014 р. № 276).


 

Совет информирует | Переглядів: 309 | Додав: Tata | Дата: 2014 Тра 28

Субота, 2024 Кві 20, 01:44
Приветствую Вас Гость
Поиск
Курсы валют,услуги

Праздники
Праздники Украины
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0