Категории раздела
Совет информирует [468]
Новости, события [263]
Новости / уведомления об обнародовании [27]
Конкурсные торги [80]
Місцеві вибори-2015 [2]
Распоряжения поселкового головы [0]
Финансово-экономическая деятельность [14]
Наш опрос
Как Вы нашли наш сайт?
Всього відповідей: 268
Погода
Ссылки

Форма входа
Главная » Статьи

Всего материалов в каталоге: 854
Показано материалов: 41-50
Страницы: « 1 2 3 4 5 6 7 ... 85 86 »

Совет информирует | Переглядів: 195 | Додав: Tata | Дата: 2020 Кві 16

Великий резонанс викликали нещодавно прийняті постановою №211 норми щодо обмежень стосовно громадян, яким більше 60 років. Тому детально відповідаємо на питання, які найбільше турбують людей цієї вікової групи.

Чи можна людям 60 років та більше виходити на вулицю?

Люди від 60 років зараз мають перебувати вдома. Також вони мають утримуватися від контактів з іншими особами, окрім тих, з якими вони спільно проживають.

Люди поважного віку є в групі підвищеного ризику, відтак — потребують самоізоляції у визначеному ними місці. Згідно зі статистикою ВООЗ, 95% жертв коронавірусу в Європі були віком понад 60 років.

Якщо я самотня людина похилого віку, в якої немає можливості купити продукти та ліки. Що мені робити?

Людям, що перебувають на самоізоляції (крім хворих на COVID-19) та про яких немає кому подбати, дозволено відвідувати магазини, аптеки та інші місця торгівлі, які розміщені на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця самоізоляції. Вони так само мають дотримуватися масочного режиму та мати при собі посвідчення особи.

Крім того, у вас є можливість звернутися до Управління (відділу) соціального захисту населення за місцем проживання. Уряд доручив обласним державним адміністраціям вжити додаткових заходів до виявлення та обслуговування одиноких осіб, які перебувають на самоізоляції, та організувати належний соціальний супровід. Це, зокрема, стосується придбання та доставки продуктів харчування та ліків соціальними працівниками.

Хто і як буде контролювати вихід людей похилого віку на вулицю?

Частоту виходу на вулицю контролює сама людина за умови дотримання рекомендацій, але робити це якомога рідше та планувати закупівлі на якнайдовший часовий період. А наявність документів дозволить перевірити, чи не мусить вона бути на самоізоляції чи обсервації, а також чи не порушила вона дозволену відстань у 2 км від визначеного місця самоізоляції. Контроль за дотриманням цих правил здійснюють структурні підрозділи МВС.

Я пенсіонер. Як я зможу оплатити комунальні послуги?

Оплатити житлово-комунальні послуги можна дистанційно — через існуючі онлайн сервіси.

Крім того, найближчими днями Урядом буде прийнято рішення щодо можливості оплати житлово-комунальних послуг через уповноважені банки та Укрпошту. Громадяни, які отримують пенсії та грошові допомоги через банківські установи, зможуть дистанційно сплачувати за спожиті житлово-комунальні послуги. Для цього вони мають зареєструється у системі дистанційного обслуговування або зателефонувати на «гарячу» лінію банку і надати інформацію про перелік ЖКП, які бажають оплатити дистанційно, та необхідні дані для оплати послуг з їх рахунків.

Одержувачі пенсій та грошових допомог також зможуть оплачувати житлово-комунальних послуги безпосередньо у листоноші під час отримання пенсії та грошової допомоги, або замовивши відповідну послугу, зокрема, телефоном.

Якщо мені більше 60 років, і в мене з’явились симптоми коронавірусоної хвороби. Що мені робити?

Якщо у вас є сімейний лікар — телефонуйте йому (номер телефону можна знайти в декларації, на сайті лікарні, або зателефонувати в реєстратуру своєї лікарні і запитати там).

Не йдіть до нього фізично і не сидіть в черзі на прийом. Якщо у вас висока температура, ускладнене дихання, кашель, інші симптоми, а до сімейного лікаря додзвонитися не виходить, або у вас не підписана декларація — викликайте швидку (103), або телефонуйте на «гарячу» лінію 1545 і залиште контактну інформацію про себе.

Там же вам дадуть пораду, якому лікарю з найближчої лікарні можна телефонувати.

Якщо мені більше 60 років, але я працюючий пенсіонер. Чи можу я ходити на роботу?

Залишатися вдома мають усі особи, які досягли 60-річного віку. Виключення можуть бути в тому разі, якщо ви працюєте на підприємствах критичної інфраструктури та здійснюєте заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19 і не можете працювати віддалено. Тоді ви маєте неухильно дотримуватися рекомендацій по масочному режиму, соціальній дистанції в 1,5 метра, наявності посвідчення особи та посвідки з місця роботи. У всіх інших випадках ваш роботодавець має перевести вас у режим віддаленої роботи у визначеному вами місці самоізоляції або надати відпустку на період дії карантину.

Що таке об’єкти критичної інфраструктури?

До об’єктів критичної інфраструктури можуть бути віднесені підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, які:

1) провадять діяльність та надають послуги в галузях енергетики, хімічної промисловості, транспорту, інформаційно-комунікаційних технологій, електронних комунікацій, у банківському та фінансовому секторах;

2) надають послуги у сферах життєзабезпечення населення, зокрема, у сферах централізованого водопостачання, водовідведення, постачання електричної енергії і газу, виробництва продуктів харчування, сільського господарства, охорони здоров’я;

3) є комунальними, аварійними та рятувальними службами, службами екстреної допомоги населенню;

4) включені до переліку підприємств, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави;

5) є об’єктами потенційно небезпечних технологій і виробництв.

Тобто це всі ті структури державної, комунальної чи приватної форми власності, бездіяльність яких призведе до суттєвих втрат для життєдіяльності країни.

Як я захищений від звільнення, якщо мені більше 60 років?

(УТОЧНЕННЯ) Відповідно до законодавства, звільнення у період дії карантину заборонено. Працівник може претендувати на відпустки — оплачувану або без збереження заробітної плати, або на дистанційну роботу. Якщо вас відправили у неоплачувану відпустку (простій), то держава планує оплачувати вам частину окладу на період карантину.

Якщо мені більше 60 років, чи можу я їздити на власному авто на дачу чи до іншого місця самоізоляції?

Рекомендовано вибрати одне місце ізоляції і не змінювати його до 24 квітня. Однак, якщо ви вирішите разово поїхати на дачу приватним авто, бо вибрали саме її місцем ізоляції — ви можете це зробити.

Дотримуйтесь рекомендацій і будьте здорові!

Інформація із офіційного сайту КМУ https://www.kmu.gov.ua/

Совет информирует | Переглядів: 171 | Додав: Tata | Дата: 2020 Кві 16

Постановою головного санітарного лікаря України від 30 березня 2020 року задано рамкові умови, за яких можуть працювати ринки. Відкритий ринок – це місце масового скупчення людей, тому умови для його відкриття дуже жорсткі. У смт Мангуш ринок поновить роботу тоді, коли будуть виконані та дотримані всі умови для його безпечного функціонування для здоров’я людей . Ми не будемо ризикувати життям і здоров`ям наших громадян.

У смт Мангуш працює достатня кількість продуктових магазинів та магазинів, які здійснюють торгівлю товарами першої необхідності. Нестачі у будь-яких продуктах харчування чи товарах першої необхідності немає.

Ми бачимо, як деякі люди зневажливо ставляться до правил карантину.

Дякувати Богу, на теренах смт Мангуш та району випадків госпіталізації громадян з підозрою на коронавірус не зафіксовано.

Дякую всім, хто з розумінням ставиться до ситуації, дбає про здоров’я не лише своє, а й рідних та близьких і сьогодні залишається вдома.

Якщо ми хочемо побороти коронавірус, кожен повинен дотримуватися строгих правил карантину. Особливо це стосується тих, хто прибув з-за кордону. Якщо ми дамо слабинку, то з таким «карантином», як дехто вважає його канікулами, ми можемо зайти й у осінньо-зимовий період.

Прошу всіх з розумінням поставитись до ситуації.

Залишайтеся вдома!

Будьте здорові!

 

Селищний голова                                                                                           Олександр КОТЕНДЖИ

Совет информирует | Переглядів: 203 | Додав: Tata | Дата: 2020 Кві 08

Якщо у вас є питання про поширення коронавірусної хвороби, зверніться за телефонами, вказаними нижче.

При симптомах респіраторних захворювань зателефонуйте сімейному лікарю.

Совет информирует | Переглядів: 187 | Додав: Tata | Дата: 2020 Бер 26

Совет информирует | Переглядів: 197 | Додав: Tata | Дата: 2020 Бер 24

Попереджувальні заходи з організації роботи  персоналу:

-       на час дії на території України карантинних заходів щодо  недопущення розповсюдження гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», рекомендовано вести  журнали реєстрації відсутності ознак  захворювань гострими респіраторними інфекціями співробітників, при виявленні хворих відстороняти від роботи;

-     проводити роз’яснювальну роботу з персоналом щодо індивідуальних заходів профілактики, навчання з використання та знешкодження відпрацьованих масок та встановлення відповідного контролю над дотриманням правил;

-     своєчасно реагувати на виявлення симптомів серед працівників;

-    роздрукувати та/або поновити інформаційні постери та нагадування персоналу про важливість та техніку миття рук та/або обробку рук спиртовмісними антисептиками (додаються);

-    забезпечити та контролювати наявність рідкого мила, одноразових паперових рушників, спиртовмісних антисептичних засобів в місцях відпочинку персоналу, туалетах та ін;

-     прання санітарного одягу персоналу здійснювати централізовано;

-    водії  вантажівок (особливо які прибули з інших регіонів) не повинні виходити під час вантажно - розвантажувальних  робіт.

Заходи щодо недопущення розповсюдження  коронавірусної інфекції  серед  покупців торгівельних підприємств  :

-  обмежити кількість покупців що одночасно знаходяться в підприємствах продовольчої торгівлі, встановити кількість в залежності від площі торгівельного залу, рекомендувати їх вхід до магазину у медичних масках, про що попередньо  інформувати;

- на вході у торгівельне підприємство розмістити дезінфекційні килимки, які регулярно змочувати дезінфікуючим засобом,  установити ємність з дозатором з антисептиком для рук покупців, по можливості забезпечити одноразовими рукавичками;

- дуже важливо, щоб тільки один дорослий на сім’ю робив покупки  та залишався у торгівельному підприємстві мінімально необхідний час;

- не проводити реалізацію нефасованих продуктів харчування методом самообслуговування: борошно, крупи, цукор, макаронні вироби, кондитерські вироби без обгорток тощо);

- бажано робити оплату кредитними картками або іншими безконтактними  методами;

- по можливості встановити огородження з оргскла для захисту працівників кас;

- зробити розмітку у касовій зоні  для покупців на відстані не менше 1,5-2,0м;

- для покупок використовувати торгові візки, виключаючи кошики, у зв’язку з трудністю проведення їх дезінфекції;

- для безпеки покупців бажано користуватися одноразовими рукавичками для мінімізації контакту шкіри з поверхнями (одноразові рукавчики розташувати в зоні зберігання візків з вказівкою про їх призначення);

- в перелік товарів, які реалізуються у продовольчих підприємствах,  включати антисептики для обробки рук та медичні маски;  

-  обов’язково закривати торгівельні  підприємства на  санітарний час протягом робочого дня (за графіком) для проведення дезінфекції  приміщень та інвентарю;  

-  при можливості  бажано  організувати  проведення обеззаражування УФ-лампами повітря  в неробочий час;

- організувати демонстрацію  інформаційних матеріалів з профілактики коронавірусної інфекції у торгівельних підприємствах, а  також  відповідну інформацію транслювати через радіо супермаркетів;

Дезінфекція, прибирання та утилізація :

- забезпечити вологе прибирання приміщень з використанням миючих та дезінфекційних засобів, провітрювання торгівельних  залів не рідше, ніж кожні 3 години та після закінчення зміни та за необхідністю;

- особливо відповідально  ставитися до миття та дезінфекції  найбільш  забруднених поверхонь предметів  (ручки вхідних дверей,  вхідні двері, візки, кошики,  транспортерні  стрічки для товарів, касові  апарати, термінали для банківських карток, ручки  торгівельного обладнання, банкомати);

- для проведення дезінфекції  надавати перевагу дезінфікуючим засобам з мінімальним терміном експозиції  для вірусних інфекцій відповідно до інструкції;    

       Для дезінфекції необхідно використовувати стандартні дезінфікуючі засоби, які зареєстровані відповідно до законодавства, дотримуватись інструкції до кожного окремого дезінфекційного засобу, в тому числі щодо дотримання його ефективної концентрації та експозиції передбачених для вірусних інфекцій (дотримання часу перебування на оброблюваній поверхні).

Совет информирует | Переглядів: 163 | Додав: Tata | Дата: 2020 Бер 24

Рекомендації ДУ «Донецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» щодо проведення профілактичних заходів з недопущення поширення випадків COVID-19 у підприємствах продовольчої торгівлі на період карантину.

Основні профілактичні індивідуальні заходи

     - гігієна рук – часте миття з рідким милом та обробка спиртовмісними антисептиками не рідше ніж раз на 2 години (вміст спирту 60-80%),  після кожної перерви у роботі та  відвідування туалету. Рекомендована робота у одноразових рукавичках, які необхідно регулярно змінювати;

  • знаходження всіх працівників підприємств продовольчої торгівлі у медичних  масках та своєчасне замінювання їх (кожні 2-4 години або негайно після забруднення) з подальшим знешкодженням та миттям рук з милом та обробкою рук спиртовмісним антисептиком  відразу після знімання маски.
  • працівники, що маюсь ознаки респіраторних захворювань (кашель, нежить, лихоманка, слабкість, ломота у тілі, задишка) не повинні виходити на роботу. Такі  особи зобов’язані самоізолюватися (залишитися вдома) та звернутися до лікаря, утриматись від відвідувань місць скупчень людей;
  • робітники підприємств продовольчої торгівлі  повинні  утриматися від контактів з особами, що мають симптоми респіраторних захворювань – кашель, лихоманка,  ломота в тілі, або збереження обов’язкової дистанції та обмеження часу при контакті (не менше 1 метра); утримання від дотиків обличчя руками.
Совет информирует | Переглядів: 163 | Додав: Tata | Дата: 2020 Бер 24

Рекомендації МОЗ України:

• Відповідальне ставлення працівників та роботодавців до власного здоров'я та здоров'я оточуючих!

• Основна теза: Захворів – сиди вдома. Не варто ризикувати власним здоров’ям та здоров’ям інших

• У разі погіршення стану – потрібно звернутись до свого сімейного лікаря

• Керівнику потрібно забезпечити недопущення перебування на робочому місці працівників з симптомами гострого респіраторного захворювання, підвищеної температури тіла та особливо осіб, що повернулись з відпустки або з відрядження з країн, в яких були зареєстровані випадки COVID-19. Діагностика. Як визначити на початкових стадіях коронавірус?

• На початковій стадії коронавірус має такі ж симптоми, що і інші гострі вірусні захворювання. Визначити можуть тільки спеціальні тести

• Найпоширенішими симптомами є головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, в деяких випадках - діарея або кон'юнктивіт

. • Новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії. В цьому його небезпека.

• Важливо вчасне діагностування! Так як за симптоматикою коронавірус нічим не відрізняється від інших вірусних хвороб, то важливо відразу звернутись до лікаря. Якщо ви протягом останніх 14 днів повернулись із країни, в якій зафіксовані випадки коронавірусу або ж спілкувались із людиною, яка контактувала із тим, хто прибув до України з країн де зафіксовані випадки коронавірусу – відразу попередьте про це свого сімейного лікаря (надалі - лікар має алгоритм дій, що робити).

Хто є групою ризику?

• Перебіг хвороби залежить від імунітету людини. Вразливою групою є люди похилого віку та люди із хронічними хворобами і слабким імунітетом, вони більш схильні до розвитку важких захворювань. Також після фіксації випадків коронавірусу вразливою групою є медичні працівники

• Контактна особа при випадку COVID-19 – особа, яка наразі не має симптомів, але яка контактувала, або ймовірно контактувала із особою, хворою на COVID-19

• Особи, які мали прямий фізичний контакт з хворим на COVID-19 (наприклад, через рукостискання)

• Особи, що мали незахищений прямий контакт із інфекційними виділеннями (наприклад через кашель, торкання використаних паперових хустинок голими руками тощо)

• Особи, які контактували особисто з хворими на COVID-19 на відстані до 2 метрів та більше 15 хвилин

• Особи, які перебували у закритому середовищі (наприклад, аудиторія, кімната для переговорів, зал очікування лікарні тощо) з хворими на COVID-19 на відстані до 2 метрів та більше 15 хвилин

• Пасажири літака, які сиділи на відстані двох місць (у будь-якому напрямку) від хворого на COVID-19, супутники або особи, які надають догляд та члени екіпажу, що обслуговують в тій частині літака, де розміщений індексний випадок (якщо тяжкість симптомів або пересування хворого вказують на більш велику експозицію, контактними можуть вважатися всі пасажири секції або всі пасажири )

Як можна заразитися, як передається вірус?

• Наразі відомо, що новий коронавірус передається краплинним та контактним шляхами.

• Вірус не циркулює у повітрі. Він не здатний переміщатись на далекі відстані. Він є тільки в крапельках, які людина видихає під час кашлю чи чханню. Відстань – це гарантія безпеки. Це фактор переривання епідемічного ланцюга. Тому, заразитись неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви не знаходитесь безпосередньо поруч із інфікованим (нагадуємо, це максимум – 1,5-2 м)

• Вірус може жити до 9 діб на поверхнях металу, скла, пластику, у воді; у складі аерозолю в повітрі приміщення до 8-10 годин. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей і т.д.

• Переважає контактний шлях, коли вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об’єктів (тварин, м’яса, риби, дверних ручок, поручнів), що забруднені виділеннями із дихальним шляхів хворого чи інфікованого

• Краплинним шляхом вірус передається від людини до людини під час кашлю або чхання у тісному контакті, коли утворюються краплі діаметром понад 5 мкм. Коронавіруси не здатні зберігати інфектогенність (заразність) під час передавання на далекі відстані. Тому тісним контактом вважають відстань менше 1 м.

Рекомендації як убезпечити себе від зараження:

1. Ретельно і часто мийте руки з милом чи обробляйте їх антисептиком.

2. Уникайте скупчення людей.

3. Якщо ви захворіли, залишайтеся вдома і зверніться до лікаря.

4. Використовуйте захисну маску:

• обов’язково — якщо захворіли і маєте респіраторні симптоми (кашель, нежить);

• якщо перебуваєте у місцях великого скупчення людей — з метою додаткового захисту.

Совет информирует | Переглядів: 159 | Додав: Tata | Дата: 2020 Бер 23

Совет информирует | Переглядів: 170 | Додав: Tata | Дата: 2020 Бер 23

П`ятниця, 2024 Тра 03, 15:37
Приветствую Вас Гость
Поиск
Курсы валют,услуги

Праздники
Праздники Украины
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0