Категории раздела
Совет информирует [372]
Новости, события [202]
Новости / уведомления об обнародовании [24]
Конкурсные торги [80]
Місцеві вибори-2015 [2]
Распоряжения поселкового головы [0]
Наш опрос
Как Вы нашли наш сайт?
Всего ответов: 220
Погода
Ссылки

Форма входа
Главная » Статьи » Совет информирует

Управління Пенсійного фонду України в Першотравневому районі Донецької області повідомляє

Мінімальна заробітна плата –як державна соціальна гарантія застрахованих осіб

Управління Пенсійного фонду України в Першотравневому районі Донецької області повідомляє, що Законом України від 06.12.2016 № 1774-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, внесено зміни до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.

Особливо важливими для страхувальників є нововведення, що внесені до ст. 95 Кодексу законів про оплату праці, а саме що «Мінімальна заробітна плата - це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці». Та до ст. 3 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 №108/95 відповідно до якої, розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.

Саме ці зміни покликані реформувати систему оплати праці у зв’язку з збільшенням з січня 2017року розміру мінімальної заробітної плати у місячному розмірі до 3200 грн, а в почасовому розмірі- до 19,34грн.

Отже роботодавець не зможе виплачувати працівнику, який виконав місячну норму праці, зарплату, нижчу за розмір мінімальної заробітної плати. У такому разі необхідно провести доплату до рівня мінімальної заробітної плати та виплачувати її щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати.

Управлінням щомісячно здійснюється аналіз та моніторинг відомостей з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування та визначаються коло осіб, які знаходяться в зоні ризику, для проведення певної роботи. У разі виявлення недостовірних відомостей про застрахованих осіб територіальні органи фонду мають право вимагати від платників єдиного внеску інформацію про ці відомості та усунення порушень.

В межах співпраці між Пенсійним фондом України, Державною фіскальною службою України та Державною службою України з питань праці організовано обмін інформацією про відомості, що містять ознаки використання праці неоформлених працівників та порушень законодавства про працю за критеріями:

-нарахування заробітної плати за основним місцем роботи менше розміру мінімальної заробітної плати;

-нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на заробітну плату менше розміру мінімальної заробітної плати;

-збільшення на 20% та більше кількості застрахованих осіб з ознакою «неповний робочий час»;

-кількість застрахованих осіб, які виконують роботи за цивільно-правовими договорами значно більше ніж чисельність в порівняні з попереднім звітним місяцем;

-зменьшення штатної чисельності працівників у порівняні з попереднім звітним місяцем;

З метою проведення роботи по легалізації заробітної плати та додержання трудових прав працівників, щомісячно направляються аналітичні матеріали, щодо виявлених ознак тіньової зайнятості на розгляд районній робочій групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

Згідно змін в законодавстві, повноваження у сфері контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення та проведення перевірок надані органам місцевого самоврядування.

Звертаємо увагу, що керівники підприємств, установ та організацій та фізичні особи-підприємці несуть відповідальність згідно ст. 265 КЗОП, за порушення ними трудового законодавства з питань виплати заробітної плати у розмірі від 3200 до 320000грн.

Пам’ятайте, що підвищення рівня заробітної плати та легалізація трудових відносин - це один із важливіших способів захисту прав застрахованих осіб та обов’язок кожного роботодавця!

Категория: Совет информирует | Добавил: Tata (2017 Фев 17)
Просмотров: 75 | Рейтинг: 0.0/0
Пятница, 2018 Май 25, 02:57
Приветствую Вас Гость
Поиск
Курсы валют,услуги

Праздники
Праздники Украины
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0