Категории раздела
Совет информирует [468]
Новости, события [263]
Новости / уведомления об обнародовании [27]
Конкурсные торги [80]
Місцеві вибори-2015 [2]
Распоряжения поселкового головы [0]
Финансово-экономическая деятельность [14]
Наш опрос
Как Вы нашли наш сайт?
Всього відповідей: 268
Погода
Ссылки

Форма входа
Главная » Статьи » Совет информирует

Мангуська ОДПІ інформує

Припинення підприємницької діяльності

Відповідно до п. 177.5 Податкового кодексу України фізичні особи – підприємці подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, установлені Податковим кодексом України для річного звітного податкового періоду, у якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи.

Згідно з п. 177.11 Податкового кодексу України фізичні особи – підприємці подають річну податкову декларацію у строк, визначений пп. 49.18.5 Податкового кодексу України, у якій поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначатися інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи.

Фізичні особи, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця за її рішенням, подають податкову декларацію за останній базовий податковий (звітний) період, у якій відображаються виключно доходи від проведення підприємницької діяльності, протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

Відповідно до п. 57.1 Податкового кодексу України платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації про майновий стан і доходи, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Податковим кодексом України для подання податкової декларації, крім випадків, установлених Податкового кодексу України.

Тобто фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування, стосовно якої проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності за її рішенням, подає податкову декларацію за останній базовий податковий період протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності, у якій відображає виключно доходи від проведення підприємницької діяльності, та сплачує податок на доходи фізичних осіб протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання такої податкової декларації.

Податкова знижка за навчання

Порядок застосування податкової знижки визначено ст. 166 Податкового кодексу України. Алгоритм нарахування податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку на суму витрат, понесених за навчання за наслідками звітного податкового 2016 року, розраховується наступним чином: визначається база оподаткування шляхом зменшення річної суми нарахованої заробітної плати на суму страхових внесків до Накопичувального фонду, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності; на підставі підтверджувальних документів визначається сума витрат платника податку – резидента, дозволених до включення до податкової знижки, яка не повинна перевищувати для студентів, які навчаються на заочній, вечірній, дистанційній формі навчання – 23 160 грн. (1 930 грн. х 12 міс.), для денної форми навчання – 19 300 грн. (1 930 грн. х 10 міс.); розраховується сума ПДФО на яку зменшуються податкові зобов’язані у зв’язку з використанням права на податкову знижку. Із суми ПДФО, утриманого із заробітної плати за рік, віднімаємо суму ПДФО, визначену як добуток бази оподаткування, зменшеної на суму понесених платником податку витрат на оплату за навчання, та ставки податку.

При цьому сума, що має бути повернута, зараховується на банківський рахунок платника податку, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену в податковій декларації про майновий стан і доходи протягом 60 календарних днів після надходження такої податкової декларації.

НЕ ОПОДАТКОВУЮТЬСЯ ПОДАРУНКИ ВАРТІСТЮ ДО 800 ГРИВЕНЬ

Якщо вартість дарунка, який надається платнику податків, не перевищує 25 відс. однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року (у 2017 року - 800 грн.), то вона не є об'єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб.

У разі якщо вартість дарунка перевищує вказаний розмір, то сума такого перевищення оподатковується податком на доходи фізичних осіб як додаткове благо з урахуванням п. 164.5 ст. 164 Кодексу, тобто коефіцієнт застосовується виключно до суми перевищення.

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Кодексу, згідно з пп. 165.1.39 п. 165.1 ст. 165 якого до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі.

Водночас пп. "е" пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Кодексу встановлено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий таким платником як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст. 165 Кодексу), у вигляді, зокрема, вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни.

Якщо додаткові блага надаються у не грошовій формі, сума податку об'єкта оподаткування обчислюється за правилами, визначеними п. 164.5 ст. 164 Кодексу.

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку 18 відс., визначену в ст. 167 Кодексу (пп. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 Кодексу).

До уваги громадян! Донецькі митники стоять на заваді незаконному ввезенню транспортних засобів на митну територію України із порушенням митних правил

Запобігання та протидія контрабанді, боротьба з порушеннями митних правил відповідно до п.10 ст. 544 Митного кодексу України є одним із основних завдань органів доходів і зборів при здійсненні державної митної справи. Співробітниками Управління протидії митним правопорушенням Донецької митниці ДФС постійно проводиться аналіз порушень митних правил, який свідчить, що найбільш поширеними є порушення строків транзиту або тимчасового ввезення транспортного засобу на митну територію України та зберігання товарів, ввезених на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю.

У березні 2017 року бізнес Донеччини направив на соціальні виплати понад 500 мільйонів гривень єдиного внеску

Саме таку суму єдиного внеску спрямувала бізнес-спільнота Донеччини на казначейські рахунки області за перший квартал поточного року. Натомість, надходження єдиного внеску з початку року склали понад 1,4 млрд грн, що перевищує показники першого кварталу минулого року на 22%, або на 260 млн гривень.

Завдяки своєчасній сплаті єдиного внеску мешканці Донеччини отримують соціальні гарантії держави на пенсійне забезпечення, виплати на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань. Саме тому фахівцями фіскальних органів області значна увага приділяється дотриманню роботодавцями законодавчих норм щодо оплати праці.

Так, з початку року завдяки роботі фахівців служби, спрямованої на детінізацію заробітних плат та офіційне оформлення працівників, забезпечено додаткове надходження 2,5 млн грн єдиного внеску.

Фіскали Донеччини викрили сільгосппідприємство, яке ухилилось від сплати податків на 3,5 млн гривень

Співробітники податкової міліції Головного управління ДФС у Донецькій області спільно з працівниками Прокуратури Донецької області в рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за ч.3 ст.212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків, зборів та обов’язкових платежів), викрили сільгосппідприємство, яке ухилилось від сплати значної суми податків.

Так, в ході розслідування кримінального провадження було встановлено, що посадові особи зазначеного підприємства протягом 2013-2016 років умисно подавали до податкових органів недостовірні відомості, внаслідок чого незаконно отримали пільги сільгоспвиробника зі сплати ПДВ та податку на прибуток підприємств, тим самим ухилились від сплати до бюджету 3,5 млн гривень податків.

На Донеччині удвічі зросли надходження податку на нерухоме майно

За перший квартал 2017 року місцеві бюджети Донецької області отримали 10,7 млн грн податку на нерухоме майно, що майже удвічі, або на 5,3 млн грн перевищує надходження перших трьох місяців минулого року.

Майже 97% від усіх перерахувань зазначеного податку до бюджетів належить власникам майна – юридичним особам. На податковому обліку ГУ ДФС у Донецькій області перебуває 1849 юридичних осіб, що є власниками майже 8 тис. об’єктів нерухомості. Цьогоріч задекларована ними сума податку складає 63,1 млн грн, що на 8,6 млн грн більше у порівнянні з показниками 2016 року. У першому кварталі 2017 року юридичні особи вже сплатили 10,4 млн гривень.

На Донеччині до місцевих бюджетів направлено понад 2,2 мільярда гривень

Саме таку суму податкових надходжень отримали місцеві громади регіону у першому кварталі 2017 року, що на 616 млн грн або на 37% більше, ніж у відповідному періоді минулого року.

Зокрема, з початку року спостерігається суттевє зростання середньомісячного показника надходжень до місцевих бюджетів Донецької області – на 206 млн гривень. Таким чином, за підсумками першого кварталу 2017 року щомісяця до місцевої казни надходить понад 750 млн гривень. Таке збільшення надходжень передусім є результатом плідної співпраці працівників територіальних органів фіскальної служби Донеччини з місцевими громадами, платниками податків та органами місцевого самоврядування.

Донеччина: у фіскальній службі триває робота з запобігання та протидії корупції

Одним з найважливіших напрямків роботи підрозділів внутрішньої безпеки фіскальної служби є запобігання і протидії корупції. Іх робота спрямована на досягнення конкретного результату – притягнення працівників, винних у вчиненні корупційних діянь, до відповідальності та відшкодування завданих державі збитків.

За січень-березень 2017 року співробітниками управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Донецькій області (УВБ) проведено 6 службових перевірок відносно працівників територіальних органів ГУ ДФС у Донецькій області.

Донецькою митницею ДФС до Державного бюджету України спрямовано більше півмільярда гривень

За результатами роботи перших двох місяців 2017 року Донецькою митницею ДФС до Державного бюджету України спрямовано 576,7 млн грн митних платежів. Надходження до держбюджету за січень - лютий 2017 року в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року збільшилися на 30%, або майже на 134 млн гривень.

Рівень перерахувань Донецькою митницею ДФС митних платежів у Державний бюджет України обумовлений, насамперед, стабільністю роботи основних бюджетоформуючих підприємств металургійної, вугільної й машинобудівної галузей Донецького регіону.

Щодо створених телефонних ліній

Головне управління ДФС у Донецькій області доводить до відома суб’єктів господарювання, що з питань щодо переміщення товарних вантажів що належать до компетенції органів Державної фіскальної служби України, можна звернутись з 9 до 18 години за телефонами «гарячої лінії» 0993683346 та 0507068055, а також на електронну адресу donetsk-ato@sfs.gov.ua із зазначенням П. І. Б. керівника та коду ЄДРПОУ суб’єкту господарювання, контактних телеф

Категория: Совет информирует | Добавил: Tata (2017 Кві 13)
Просмотров: 392 | Рейтинг: 5.0/1
Середа, 2024 Тра 01, 23:42
Приветствую Вас Гость
Поиск
Курсы валют,услуги

Праздники
Праздники Украины
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0