Категории раздела
Совет информирует [364]
Новости, события [201]
Новости / уведомления об обнародовании [22]
Конкурсные торги [80]
Місцеві вибори-2015 [2]
Распоряжения поселкового головы [0]
Наш опрос
Как Вы нашли наш сайт?
Всего ответов: 216
Погода
Ссылки

Форма входа
Главная » Статьи » Совет информирует

Мангуська ОДПІ інформує

ПРО ДЕКЛАРУВАННЯ ДОХОДІВ, ОТРИМАНИХ ГРОМАДЯНАМИ ВІД ЗДАВАННЯ ЖИТЛА В ОРЕНДУ, ЙШЛОСЯ НА СЕМІНАРІ В МАНГУСЬКІЙ ОДПІ

Фахівці Мангуської ОДПІ провели семінар для громадян з метою роз’яснення основних аспектів практичного застосування норм податкового законодавства та інформування громадськості з питань подання податкової декларації про майновий стан і доходи, отримані протягом 2016 року.

Відкрив семінар заступник начальника ОДПІ Денис Тазієв, який проінформував про проведення кампанії декларування громадянами доходів, отриманих в 2016 році. Відмітив, що положеннями Податкового кодексу визначено обов’язок платника податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію, а також сплатити з таких доходів податок та військовий збір.

Тобто, громадяни, які отримували у минулому 2016 році доходи не від податкових агентів, зокрема, від здавання житла в оренду, надання послуг репетиторства іншим громадянам, отримали іноземний дохід (робота за кордоном) тощо зобов’язані до 1 травня цього року, надати податкову декларацію в якій відобразити суму отриманого доходу, суму сплаченого протягом звітного року податку та податкового зобов'язання. Сума податкового зобов'язання з податку на доходи та військового збору, зазначена в податковій декларації, сплачується громадянами самостійно до 1 серпня.

Під час семінару окрема увага була приділена питанню підвищення розмірів заробітних плат та легалізації найманої праці. Начальник відділу податків і зборів з фізичних осіб Ганна Чернова звернула увагу присутніх на санкції, передбачені за порушення виплати заробітної плати, зокрема у разі виявлення порушень мінімальних державних гарантій в оплаті праці.

  • семінару відбулось у форматі запитань - відповідей та активної дискусії. Учасники заходу адресували податківцям низку запитань щодо порушених тем, на які отримали лаконічні відповіді.

В Мангуській ОДПІ відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія»

З платниками податків щодо декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2016 року, спілкувався начальник Мангуської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області Олексій Чубаров.

Найбільше платників податків цікавили питання щодо термінів подання податкових декларацій, можливості подання декларації в електронному вигляді, а також переліку доходів, які підлягають декларуванню.

Також громадян цікавило питання про порядок оформлення податкової знижки.

Всі учасники телефонного зв’язку «гаряча лінія» отримали обґрунтовані і вичерпні відповіді на поставлені запитання.

1. Хто відноситься до членів сім’ї першого ступеня споріднення?

Відповідно до пп. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 розділу І Податкового кодексу України, із змінами та доповненнями, членами сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім'ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення.

2. Який термін подання податкової декларації для отримання податкової знижки у 2017 році?

Платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2016 року, можуть подати податкову декларацію – по 31 грудня (включно) 2017 року.

3. Які терміни сплати податкового зобов’язання?

Cума податкового зобов’язання, зазначена в поданій річній декларації, сплачується громадянами самостійно до 01 серпня 2017 року.

В Мангушській районній адміністрації відбулось засідання робочої групи з питань легалізації заробітної плати

Працівники податкових органів здійснюють упереджувальні заходи серед суб’єктів господарювання, які затримують виплату заробітної плати або виплачують її нижче встановленого законодавством мінімуму. Для цього керівників підприємств та підприємців запрошують на засідання робочої групи, на яких вивчаються причини, що створюють передумови для мінімізації заробітної плати та зменшення платежів до Пенсійного фонду, фондів соціального страхування та податку із заробітної плати.

У даному напрямку фахівці Мангуської ОДПІ тісно співпрацюють з Мангушською районною адміністрацією. Так днями відбулось чергове засідання комісії з питань забезпечення своєчасності сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, детінізації заробітної плати за участі керівників територіальних органів виконавчої влади із платниками податків.

Під час засідання заступник начальника інспекції Д.Р. Тазієв особливу увагу керівників підприємств, установ, організацій та фізичних осіб-підприємців звернув на обов’язковому оформленні трудових відносин із найманими працівниками, на недопущенні виплати заробітної плати у розмірі, меншому за встановлений законодавством рівень.

Також Денис Тазієв інформував, що з 1 січня 2017 року статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» мінімальна заробітна плата встановлена у розмірі 3200 гривень.

Звернув увагу, що мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.

Наголосив, що отримання заробітної плати в «конвертах» – це відсутність соціальних гарантій, передбачених для працівників, зокрема:

• права на відпустку, у т. ч. у зв’язку з вагітністю і пологами;

• права на оплату листка непрацездатності;

• права не працювати у вихідний чи святковий день;

• права на виплату вихідної допомоги при звільненні з роботи;

• права на призначення пенсійного забезпечення залежно від страхового стажу;

• права на збільшений розмір допомоги з безробіття відповідно до заробітку за останнім місцем роботи;

• права на допомогу у разі отримання травми на виробництві тощо

Денис Тазієв повідомив про те, що у 2017 році суттєво посилилася відповідальність за порушення законодавства про працю.

За результатами засідання робочою групою зобов’язано роботодавців дотримуватися норм чинного законодавства стосовно прав і гарантій найманих працівників.

Затверджено форму заяви на отримання бюджетної дотації з ПДВ

Мангуська ОДПІ повідомляє, що 28 лютого 2017 року («Урядовий кур’єр» № 39(5908) набрав чинності Наказ Міністерства фінансів України від 23.02.2017 року № 275 яким затверджено форму заяви про внесення сільськогосподарського товаровиробника до Реєстру отримувачів бюджетної дотації.

Така заява подається в електронній формі або у паперовому вигляді у місяці, який передує початку податкового періоду, з якого особа матиме право на отримання бюджетної дотації, та протягом 5 календарних днів після закінчення граничного строку подання податкової звітності з ПДВ, встановленого для місячного податкового (звітного) періоду.

Якщо ж в подальшому у сільськогосподарського товаровиробника відбудеться зміна переліку видів діяльності або ж зміна реквізитів поточного банківського рахунку для перерахування бюджетної дотації, він має подати заяву в електронній формі з позначкою "Перереєстрація", протягом 10 робочих днів, що настають за днем, коли відбулася зміна вказаних даних.

Також затверджено форму заяви для зняття сільськогосподарського товаровиробника з реєстрації як отримувача бюджетної дотації.

Податковою міліцією Донеччини вилучено партію лікеро-горілчаних виробів на суму майже 28 млн гривень

Головним управлінням ДФС у Донецькій області продовжується проведення комплексу широкомасштабних організаційно-практичних заходів в рамках операції «Акциз-2017» щодо протидії незаконному виготовленню та обігу підакцизних товарів, збільшенню надходжень акцизного податку. В період з 17.03.2017 по 19.03.2017 співробітниками податкової міліції у Донецькій області спільно з Прокуратурою Донецької області та Об’єднаним штабом Центрального управління Служби безпеки України в районі проведення АТО в рамках оперативного супроводження досудового розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 3 ст. 204 Кримінального кодексу України за фактом реалізації незаконно виготовлених алкогольних напоїв, що призвело до отруєння громадянина України, проведено 19 обшуків торгівельних об’єктів та складських приміщень, розташованих на території Донецької області.

Податковою міліцією Донеччини розпочато 10 досудових розслідувань за фактами ухиленням від сплати ПДВ на 37,5 млн гривень

Податковою міліцією Головного управління ДФС у Донецькій області продовжується проведення комплексу широкомасштабних організаційно- практичних заходів, направлених на боротьбу зі злочинами, пов’язаними з ухиленням від сплати ПДВ. З початку поточного року за злочинами, пов'язаними з ухиленням від сплати ПДВ, розпочато 10 досудових розслідувань за ч.3 ст.212 Кримінального кодексу України на загальну суму 37,5 млн грн, в т.ч. 3 - за фактом неправомірного використання спецрежиму сільськогосподарського виробника на суму 11 млн гривень.

На Донеччині у судовому порядку повернуто державі понад 9 млн гривень

Протягом січня - лютого 2017 року в судах різних інстанцій з урахуванням справ минулих років на розгляді знаходилось 3384 справи за участі органів ДФС у Донецькій області на загальну суму 5,1 млрд гривень. Протягом зазначеного періоду за позовами платників податків до органів ДФС порушено провадження по 232 справам на суму 299,9 млн грн, з них: - справи за позовами платників податків до органів ДФС – 105 на суму 173,2 млн грн; - справи за позовами органів ДФС до платників податків – 127 на суму 126,7 млн гривень. У переважній більшості випадків фахівці органів ДФС у судовому порядку доводять обгрунтованість своїх вимог до платників податків. Так, на користь податкових органів ДФС за січень - лютий 2017 року винесено 133 остаточних рішення на суму 67,9 млн гривень, до бюджету надійшло 9,3 млн гривень.

На Донеччині відбулась зустріч представників кінологічних служб силових відомств регіону: обмін досвідом - запорука безпеки громадян та країни

Днями в Головному управлінні Національної поліції (ГУНП) в Донецькій області на базі кінологічного центру поліції в Донецькій області, відкритому місяць тому, відбулася міжвідомча нарада, присвячена питанням роботи та взаємодії кінологічних підрозділів різних силових структур області. У нараді взяли участь керівники управління карного розшуку ГУНП в Донецькій області, кінологічного центру, представники Державної служби з надзвичайних ситуацій, Донецького та Краматорського прикордонних загонів, Кінологічного союзу України, Всеукраїнської федерації кінологічного спорту, а також інспектори - кінологи Донецької митниці ДФС. У митниці на даний час успішно працює три кінологічні команди, до складу яких входять три інспектори-кінологи та, звичайно, три «чотирилапі помічники». Упродовж минулого року команди пройшли курс з підготовки службових собак по пошуку наркотичних засобів. Всі успішно склали іспити та отримали Сертифікати у Центрі спеціальної підготовки та кінологічного забезпечення Державної фіскальної служби України. У ході зустрічі розглядались питання налагодження взаємоузгоджених зав’язків для обміну досвідом роботи. Звичайно, у кожної силової структури своя специфіка роботи та свої «секрети» для досягнення позитивного результату. Але мета у всіх спільна – безпека громадян та країни.

Від платників Донеччини надійшло 58 млн грн акцизного податку з роздрібної торгівлі

В Донецькій області нараховується близько 2,8 тис. суб`єктів господарювання, які отримали ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними та тютюновими виробами. Майже за 3 місяці 2017 року кількість виданих ліцензій на зазначені види діяльності складає 1,7 тис. шт. (на алкогольні напої – 0,8 тис. шт., на тютюнові вироби – 0,9 тис. шт.). За видачу та подовження таких ліцензій до місцевих бюджетів надійшло понад 7,6 млн гривень. Майже за 3 місяці 2017 року від платників Донеччини до місцевих бюджетів надійшло 58,0 млн грн акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів.

Щодо створених телефонних ліній

Головне управління ДФС у Донецькій області доводить до відома суб’єктів господарювання, що з питань щодо переміщення товарних вантажів що належать до компетенції органів Державної фіскальної служби України, можна звернутись з 9 до 18 години за телефонами «гарячої лінії» 0993683346 та 0507068055, а також на електронну адресу donetsk-ato@sfs.gov.ua із зазначенням П. І. Б. керівника та коду ЄДРПОУ суб’єкту господарювання, контактних телефонів.

 

 

Категория: Совет информирует | Добавил: Tata (2017 Мар 30)
Просмотров: 41 | Рейтинг: 5.0/1
Вторник, 2018 Фев 20, 00:05
Приветствую Вас Гость
Поиск
Курсы валют,услуги

Праздники
Праздники Украины
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0