Категории раздела
Совет информирует [374]
Новости, события [202]
Новости / уведомления об обнародовании [24]
Конкурсные торги [80]
Місцеві вибори-2015 [2]
Распоряжения поселкового головы [0]
Наш опрос
Как Вы нашли наш сайт?
Всего ответов: 218
Погода
Ссылки

Форма входа
Главная » Статьи » Совет информирует

Мангушская ОГНИ информирует

Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість"

Закон прийнято 16 липня 2015 року. Законодавчим актом передбачено удосконалення функціонування системи електронного адміністрування податку на додану вартість для ефективного її запровадження на постійній основі з 1 липня 2015 року.

Із Закону виключені всі норми, які стосуються аграрного сектора.

Законопроект зареєстровано за №2173а.

Нагадаємо, що з 01.01.2015 року набрав чинності Закон України №71-VІІІ “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи”, яким передбачено норму щодо запровадження системи електронного адміністрування податку на додану вартість.

З урахуванням змін, внесених до Податкового кодексу України, система електронного адміністрування податку на додану вартість запроваджувалась поетапно:

- з 1 січня до 1 липня 2015 року – у тестовому режимі;

- з 1 липня 2015 року – на постійній основі.

Реєструєте податкові накладні на суму «вхідного» ПДВ

Мангуська ОДПІ звертає увагу платників податку про завершення перехідного періоду, запровадженого з 1 лютого 2015 року до 1 липня 2015 року, протягом якого реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН здійснювалася без обмеження сумою податку, обчисленою за формулою, визначеною п.200¹.3 ст.200¹  Податкового кодексу України.

Платникам слід мати на увазі, що з 1 липня 2015 року податкові накладні/розрахунки коригування можуть бути зареєстровані в ЄРПН на суму „вхідного” ПДВ, зазначеного в отриманих податкових накладних та податку, сплаченого на митниці. У випадку недостатності цієї суми для забезпечення реєстрації платнику необхідно поповнити свій рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ на суму недостачі.

Термін реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН не змінився та становить 15 календарних днів з дати складання податкової накладної/розрахунку коригування (п.201.10 ст.201 Кодексу).

Водночас, відповідно до 120¹.1 ст. 120¹ Кодексу порушення платниками ПДВ граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі:

10 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів;

20 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

30 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

40 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації на 61 і більше календарних днів.

Поряд з цим, для уникнення відволікання обігових коштів платників ПДВ п.33 та п.34 підр.2 р.XX Кодексу передбачено збільшення суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні в Єдиному реєстрі:

- 1 липня 2015р. - на суму середньомісячного розміру податку, задекларованого та погашеного платником до бюджету протягом попередніх 12 місяців/4 кварталів;

-  за вибором платника податку, який він відображає у заяві - на суму від’ємного значення, яке виникло за звітні (податкові) періоди до 1 лютого 2015 року;

- до 10 липня 2015 року - на суму надміру зарахованих до бюджету коштів станом на 1 липня 2015 року.

Стан рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ

Мангуська ОДПІ нагадує, що платники податку мають можливість отримати  відомості про стан рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ та суми податку, на яку він має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН в електронному вигляді, скориставшись безкоштовним спеціалізованим клієнтським програмним  забезпеченням для формування та подання звітності до  «Єдиного вікна подання електронної звітності»» та безкоштовним програмним забезпеченням «Системи формування та подання до органів ДПС засобами телекомунікаційного зв’язку податкової звітності, податкових накладних та реєстрів податкових накладних в електронному вигляді»–  ОПЗ.

Коли ЄСВ сплачувати не потрібно

Суб’єкти підприємницької діяльності, які перебувають на загальній системі оподаткування, не сплачують єдиний соціальний внесок (ЄСВ) за ті періоди, в яких вони не отримували дохід. Проте, зазначена норма поширюється лише у випадку наявності підтверджуючих цей факт документів.

Відповідно до законодавчих норм, єдиний внесок для фізичних осіб-підприємців (крім спрощенців) встановлюється у розмірі 34,7% суми доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. Водночас, сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального єдиного внеску, та не більше максимального розміру єдиного внеску за кожну особу за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

Платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є фізичні особи-підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.

 Мангуська ОДПІ нагадує, що розмір мінімальної заробітної плати на сьогодні становить 1218 гривень.

Відповідно мінімальний страховий внесок протягом всього року складатиме 422 грн. 65 коп., тобто 34,7% від мінімальної зарплати, а відповідно максимальний страховий внесок за один місяць становить 7185,05 грн.

Зміни щодо застосування касових апаратів

Мангуська ОДПІ повідомляє, що Верховною Радою України ухвалено Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій» (реєстраційний №1088 від 28.11.2014) (далі – Закон).

Цей Закон направлено на підпис Президенту України. Після підписання і оприлюднення в офіційних засобах масової інформації він набере чинності.

Власниками цифрових підписів від ДФС стали майже 138 тис. клієнтів

Протягом першого півріччя поточного року послугами Акредитованого центру сертифікації ключів, який діє при ДФС,  стали 137,6 тис. клієнтів. Їм безкоштовно видано майже 404 тис. посилених сертифікатів відкритих ключів.

Переважну більшість користувачів складають фізичні особи. Протягом зазначеного періоду понад 92 тис. таких платників отримали 202 тис. цифрових підписів.

Серед юридичних осіб клієнтами центру стали 45 тис. осіб. Вони отримали майже таку ж кількість електронних підписів, як і фізичні особи, – 201,8 тис.

Загалом з початку своєї діяльності Центр обслуговує понад 3,6 млн. посилених сертифікатів.

На Донеччині у рамках операції «Акциз-2015» з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на суму понад 7 млн. грн.

Головним управлінням ДФС у Донецькій області продовжується проведення комплексу широкомасштабних організаційно-практичних заходів «Акциз-2015» щодо протидії незаконному виготовленню та обігу підакцизних товарів, збільшенню надходження акцизного податку.

В рамках операції з початку квітня п.р. вилучено з незаконного обігу підакцизних товарів на суму понад 7 млн. грн., у тому числі алкогольних напоїв на суму 4,8 млн. гривень, паливно-мастильних матеріалів на 1,5 млн. гривень, тютюнових виробів на 600 тис. гривень, спирту на 100 тис. гривень.

При проведенні заходів припинено діяльність 2 підпільних виробництв алкогольних напоїв, вилучено фальсифікованих марок акцизного податку у кількості   понад 200 тис. штук, зареєстровано 12 кримінальних проваджень за фактами незаконного обігу підакцизних товарів, до адміністративної відповідальності притягнуто 26 осіб. 

Категория: Совет информирует | Добавил: Tata (2015 Июл 23)
Просмотров: 157 | Рейтинг: 5.0/1
Понедельник, 2018 Апр 23, 05:59
Приветствую Вас Гость
Поиск
Курсы валют,услуги

Праздники
Праздники Украины
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0