Категории раздела
Совет информирует [468]
Новости, события [263]
Новости / уведомления об обнародовании [27]
Конкурсные торги [80]
Місцеві вибори-2015 [2]
Распоряжения поселкового головы [0]
Финансово-экономическая деятельность [14]
Наш опрос
Как Вы нашли наш сайт?
Всього відповідей: 268
Погода
Ссылки

Форма входа
Главная » Статьи » Совет информирует

Мангушская ОГНИ информирует

Слідчими ДФС забезпечено відшкодування 194,4 млн. грн. збитків, завданих державі порушниками податкового законодавства

       У січні – лютому поточного року в провадженні слідчих фінансових розслідувань Державної фіскальної служби перебувало 3 417 кримінальних проваджень, з яких 1 743 – про тяжкі та особливо тяжкі злочини.

        Безпосередньо у поточному році розпочато 1 420 проваджень. У свою чергу, протягом зазначеного періоду 503 провадження закінчено, 208 – направлено до суду.

           У направлених до суду кримінальних провадженнях порушниками податкового законодавства держбюджету завдано збитків у сумі 265 млн. грн. Слідчими фінансових розслідувань ДФС забезпечено відшкодування 63 відс. від зазначеної суми, а саме – 194,4 млн. грн.

           У зв`язку зі сплатою податків, зборів (обов`язкових платежів), а також відшкодуванням шкоди, завданої державі їх несвоєчасною сплатою (фінансові санкції, пеня) у січні – лютому 2015 року на підставі ч. 4 ст. ст. 212 і 212-1 ККУ до суду направлено 49 кримінальних проваджень. Сума відшкодованих по ним збитків складає 156,5 млн. грн.

           У закінчених провадженнях арештовано коштів та майна в розмірі 119,6 млн. грн.

За два місяці поточного року до бюджету сплачено 25,8 млрд. грн. єдиного внеску

      Протягом січня – лютого 2015 року  фіскальні органи забезпечили надходження єдиного внеску на загальну суму 25,8 млрд. гривень.

      Єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.

       Нагадаємо, що з 1 січня 2015 року набрав чинності Закон України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці”.

        Відповідно до прийнятих  змін, з початку поточного року при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам та/або винагороди за цивільно-правовими договорами ставки єдиного внеску (середньозважена ставка – 41%), застосовуються з коефіцієнтом 0,4 (середньозважена ставка – 16,4%) при виконанні платником одночасно таких умов:

1) загальна база нарахування єдиного соціального внеску за місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід) та/або винагорода за цивільно-правовими договорами, в 2,5 раза або більше перевищує загальну середньомісячну базу нарахування єдиного соціального внеску платника за 2014 рік;

(якщо загальна база нарахування єдиного соціального внеску не перевищує в 2,5 рази середньомісячну базу нарахування єдиного соціального внеску платника за 2014 рік, то платник замість коефіцієнту 0,4 застосовує розрахунковий коефіцієнт, що розраховується шляхом ділення загальної середньомісячної бази нарахування єдиного соціального внеску платника за 2014 рік на загальну базу нарахування єдиного соціального внеску за місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід) та/або винагорода, за цивільно - правовими договорами (але в будь-якому випадку коефіцієнт не може бути менше 0,4);

2) середня заробітна плата по підприємству збільшилася мінімум на 30 % у порівнянні з середньою заробітною платою за 2014 рік;

3) середній платіж на одну застраховану особу після застосування коефіцієнта складе не менше ніж 700 гривень;

4) середня заробітна плата по підприємству складе не менше трьох мінімальних заробітних плат (у 2015 році – 3 654 грн.).

Кількість документів, наданих платниками за допомогою «Електронного кабінету», перевищила 96 тисяч

      З початку 2015 року кількість користувачів  електронного сервісу ДФС «Електронний кабінет платника податків» склала понад 48 тис. осіб. Протягом січня – лютого поточного року за допомогою зазначеного сервісу до органів Державної фіскальної служби надано  понад 96 тис. звітів та інших документів.

         Також розширено функціональні можливості «Електронного кабінету». Відтепер, за допомогою цього сервісу, платник може подавати заяву щодо отримання довідки про відсутність заборгованості та отримувати її в електронному вигляді. Крім цього, можна заздалегідь визначити розмір пені, що буде нарахована після погашення суми боргу.

       Нагадаємо, що електронний сервіс ДФС «Електронний кабінет платника податків» дає платникам можливість надавати податкову звітність до органів доходів і зборів в електронній формі, що економить час та унеможливлює втручання людського фактору у взаємодію між платником податків та державним  фіскальним органом.   

        Довідково: У 2014 році користувачами «Електронного кабінету платника податків» стали понад 77,6 тис. осіб. Кількість звітів та документів, наданих платниками до органів доходів і зборів з його використанням,  минулого року перевищила 281 тис.

Не за горами: видача фіскальних чеків підприємцями та в інтернет-магазинах скоро стане обов’язковою.

        Наприкінці минулого року в Податковий Кодекс були внесені зміни, які значно розширили сферу використання реєстраторів і касових апаратів. Відтепер платіжні системи, ФОП-платники єдиного податку II і III груп, інтернет-магазини, операції з банківської купівлі-продажу валюти будуть зобов'язані проводити лише із застосуванням РРО та обов’язковою видачею фіскального чека.

        Зміни в законодавстві стосуються низки сфер і підприємств, для яких використання РРО стало обов'язковим. До їх числа увійшли:

  1. ФОП - платники єдиного податку II групи з 1 січня 2016  і III групи з 1 липня 2015 р.  (крім переносної торгівлі та торгівлі на ринках)
  2. Підприємства електронної комерції, які продають послуги та товари за допомогою інтернету.
  3. Агенти, платіжні системи та інші підприємства, які беруть готівку для подальшої передачі.
  4. Підприємства будь-яких форм власності, які надають послуги за готівку (включаючи платіжні картки).
  5. Здійснення операцій з купівлі-продажу іноземної валюти у відділеннях банків.

        У разі якщо підприємство продає товари власного виробництва і при цьому не є організацією громадського харчування або торгівлі, то їй дозволяється не застосовувати РРО і виписувати квитанції або касові ордери встановленого зразка.

        Зазначена вимога використовувати РРО набула чинності 1 січня 2015 року, однак фінансові санкції за порушення задіють з 1 липня 2015 р., що за фактом означає перехідний період в шість місяців.

Кому декларувати спадок та дарунки.

        Мангуська ОДПІ області запрошує спадкоємців та обдарованих, які отримали в 2014 році спадщину та/або дарунки подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі - Декларація) та сплатити податок.

        Винятком із зазначеного повідомлення є спадкоємці-нерезиденти, які зобов'язані сплатити податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини,  спадкоємці, які успадкували об'єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку, а також інші спадкоємці – резиденти, які сплатили податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини. Такими особами декларація не подається.

         Загалом, оподаткування доходу, отриманого платником податку внаслідок прийняття ним у спадщину коштів, майна, майнових чи немайнових прав, залежить від того, який саме вид об'єкта успадковане, та від родинних стосунків спадкоємця із спадкодавцем.

          Відповідно до норм Податкового кодексу за нульовою ставкою оподатковуються та звільняються від декларування  будь-які об'єкта спадщини, отримані спадкоємцями, які є членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення. До таких членів сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення відносяться її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, які мають другий ступінь споріднення.

         Також нульовою ставкою мають право скористатися інваліди І групи, діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, які успадкували об’єкти нерухомого та/або рухомого майна та/або готівку або кошти, що зберігаються на рахунках спадкодавця, депозитні, іпотечні сертифікати, сертифікати фонду операцій з нерухомістю. Нагадаємо, що особа, у разі досягнення нею повноліття – 18 років, втрачає статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Щодо дітей – інвалідів, для них також передбачена нульова ставка, але лише при отриманні спадщини у вигляді об’єктів рухомого та нерухомого майна.

          Крім того, нульова ставка застосовується  будь-якими спадкоємцями, які успадкували грошові заощадження, поміщені до 2 січня 1992 року в установи Ощадбанку СРСР та державного страхування СРСР, а також у державні цінні папери, та грошові заощадження громадян України, поміщені в установи Ощадбанку України та колишнього Укрдержстраху протягом 1992-1994 років, погашення яких не відбулося.

           У разі отримання спадщини від члена сім’ї другого ступеня споріднення сплачується податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 % від вартості успадкованого майна.

           Якщо ж спадщина отримується спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента, або спадкоємцем-резидентом від спадкодавця-нерезидента ставка податку становить 15(17)%.

           Слід зазначити, що подарунки, отримані громадянином від фізичної особи у вигляді коштів, майна, майнових або немайнових прав, вартості робіт, послуг оподатковуються аналогічно об‘єктам, отриманим як спадщина.

           Оскільки відповідальними за сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету, є спадкоємці (обдаровані), які отримали дохід у вигляді спадщини-подарунка, обов’язок таких громадян - задекларувати отримані доходи до 1 травня 2015 року та до 1 серпня поточного року сплатити нараховану суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій декларації.

Податкова реформа: оподаткування пенсій.

          З 1 січня 2015 року знижений поріг для оподаткування пенсій з 10 тисяч гривень до  3 мінімальних зарплат (у розрахунку на місяць) встановлених на 1 січня звітного податкового року.

           Нагадаємо, що розмір мінімальної заробітної плати для працездатних осіб на поточний рік встановлено у розмір 1 218 гривень на місяць. Тобто, з  1 січня 2015 року  пенсії у розмірі до 3654 гривень (3х1218) оподатковуватися не будуть, а у частині перевищення зазначеної суми, оподаткування провадитиметься  за ставкою 15%. Якщо ж сума пенсії в календарному місяці перевищуватиме десятикратний розмір мінімальної зарплати, то сплатити податок до бюджету необхідно за ставкою 20% із пенсійних виплат, які перевищують 12180 грн.

          Доречно зазначити, що пенсійні виплати, які перевищують 3654 грн. також оподатковуються ще й військовим збором.

         Зміни щодо оподаткування пенсій внесені Законом України від 28.12.2015р. №71 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи».

Порядок повернення торгових патентів та сплачених коштів з урахуванням внесених змін до податкового законодавства

        Збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності скасовано Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі - Закон).

       Порядок придбання, використання та строк дії торгового патенту були регламентовані пунктами 267.4, 267.6 та 267.7 ст.267 розд. IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ) в редакції, яка діяла до 31 грудня 2014 року.

         Так, згідно з п.п. 267.4.4 п. 267.4 ст. 267 ПКУ бланк торгового патенту визначено документом суворого обліку.

        Враховуючи викладене, торгові патенти, строк дії яких не закінчився станом на 01.01.2015, підлягають поверненню до контролюючих органів за місцем їх придбання.

        Також зазначаємо, що згідно з пунктом 3 підрозділу 7 розділу ХХ Закону суб’єкти господарювання, які порушили порядок отримання та використання торгового патенту за період до 1 січня 2015 року, несуть відповідальність у порядку та на умовах, які діяли до 1 січня 2015 року.

      Умови повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань визначені ст. 43 розд. ІІ ПКУ, зокрема обов’язковою умовою для повернення сум грошового зобов’язання є подання платником податків заяви про таке повернення протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми

Категория: Совет информирует | Добавил: Tata (2015 Бер 12)
Просмотров: 355 | Рейтинг: 5.0/1
Субота, 2024 Кві 27, 01:07
Приветствую Вас Гость
Поиск
Курсы валют,услуги

Праздники
Праздники Украины
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0