Категории раздела
Совет информирует [468]
Новости, события [263]
Новости / уведомления об обнародовании [27]
Конкурсные торги [80]
Місцеві вибори-2015 [2]
Распоряжения поселкового головы [0]
Финансово-экономическая деятельность [14]
Наш опрос
Как Вы нашли наш сайт?
Всього відповідей: 268
Погода
Ссылки

Форма входа
Главная » Статьи » Совет информирует

Мангушская ОГНИ информирует

Кількість учасників процедури податкового компромісу зростає в геометричній прогресії

«Щодекади кількість платників, бажаючих досягти податкового компромісу, зростає в геометричній прогресії. Так, за останні 9 днів число учасників процедури компромісу зросло більш як удвічі, – повідомив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус під час чергової зустрічі з журналістами. – Ще більшими темпами зростає сума коштів, сплачена підприємствами до державного бюджету на умовах податкового компромісу, яка, порівняно з даними на початок минулого тижня, збільшилася в 5,4 рази».

За даними ДФС, станом на кінець дня 17 лютого поточного року, тобто рівно через місяць після набуття чинності законом щодо податкового компромісу, заяви та уточнюючі розрахунки до органів Державної фіскальної служби подали 614 підприємств. Вони збільшили податкові зобов’язання на 2,87 млрд. грн., у тому числі з податку на додану вартість – на 1,483 млрд. грн. і з податку на прибуток підприємств – на 1,387 млрд. грн.

У січні платники єдиного податку сплатили до бюджету 716 млн. гривень

Протягом січня поточного року платники податків, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до бюджету 716 млн. грн. Порівняно з відповідним періодом 2014 року сплата податку зросла на 12 відс. У січні 2014 року від спрощенців бюджет отримав 641,1 млн. грн..

Переважна більшість суми сплачена підприємцями-фізичними особами – 573,5 млн. грн. Юридичні особи спрямували до бюджету 142,5 млн. гривень.

Нагадаємо, що Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VІІІ “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)” зменшено з 6 до 4 кількість груп платників єдиного податку.

http://ukrvse.com/biznes/prochyee-biznes/18737-716.html

У січні платники єдиного податку сплатили до бюджету 716 млн. гривень

Протягом січня поточного року платники податків, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до бюджету 716 млн. грн. Порівняно з відповідним періодом 2014 року сплата податку зросла на 12 відс. У січні 2014 року від спрощенців бюджет отримав 641,1 млн. грн..

Переважна більшість суми сплачена підприємцями-фізичними особами – 573,5 млн. грн. Юридичні особи спрямували до бюджету 142,5 млн. гривень.

Нагадаємо, що Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VІІІ “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)” зменшено з 6 до 4 кількість груп платників єдиного податку.

Так, до 1 групи включено підприємців, які здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торгівельних місць на ринках або здійснюють господарську діяльність по наданню побутових послуг населенню. Це платники, у яких обсяг доходу до 300 тис. грн. на рік та відсутні наймані працівники.

Друга група – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку або населенню, здійснюють виготовлення або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства. Обсяг доходу у таких платників визначено у розмірі до 1,5 млн. грн. та кількість найманих працівників – до 10 осіб.

У третій групі працюватимуть фізичні особи-підприємці та юридичні особи з обсягом доходу – до 20 млн. грн.., при цьому кількість найманих працівників необмежена.

У четвертій групі перебуватимуть сільгоспвиробники, в яких доля сільськогосподарського товаровиробництва за попередній рік дорівнює або перевищує 75 відс. Кількість найманих працівників для них та обіг коштів необмежені.

Детальніше з новаціями у спрощеній системі оподаткування можна ознайомитися на веб-порталі ДФС України. 

Більше третини експорту України припадає на країни Євросоюзу

Відповідно до митної статистики у січні поточного року частка експорту до країн Європейського союзу склала 36%, а імпорту – 38%. Для країн СНД ці показники склали 16% та 26% відповідно.

Загальний зовнішньоторговельний обіг протягом січня 2015 року склав 5,9 млрд. грн. Україна здійснювала зовнішньоторговельні операції товарами з партнерами із 173 країн світу.

За цей період Україна імпортувала товарів на суму 2,9 млрд. дол. США.  Серед товарів найбільші суми сплати платежів до держбюджету з імпорту забезпечено: по нафті або нафтопродуктах (21,9% загальної суми сплати); вугіллі кам’яному, антрациті (5,3%); автомобілях легкових та інших моторних транспортних засобах (4,3%); інсектицидах, родентицидах, фунгіцидах, гербіцидах, дезінфекційних засобах (3,5%); цитрусових (1,5%),  коксу і напівкоксу; вугіллю ретортному (1,3%); апаратах електричних телефонних та телеграфних; відеотелефонах (1,3%); приймальній апаратурі телевізійній, відео моніторах та відеопроекторах (1%); кукурудзі (1%).

У січні в ДФС проведено 295 службових розслідувань щодо протиправних дій працівників служби

Протягом січня 2015 року підрозділами власної безпеки Державної фіскальної служби проведено 295 службових розслідувань та перевірок інформації щодо корупційних або протиправних дій посадових осіб. За їх результатами винесено 62 офіційних застереження, 84 особи притягнуто до дисциплінарної відповідальності та 4 працівників звільнено із займаних посад.

Також правоохоронними органами розпочато 43 кримінальних провадження за фактами вчинення посадовими особами фіскальних органів корупційних та інших злочинів у сфері службової діяльності. Крім того, стосовно працівників ДФС складено та направлено до суду 2 адміністративних протоколи про порушення закону України „Про засади запобігання та протидії корупції”.

Не залишаються поза увагою підрозділів власної безпеки фіскальної служби звернення фізичних та юридичних осіб щодо можливих неправомірних дій з боку посадових осіб відомства та повідомлення, які надходять на антикорупційний сервіс ДФС „Пульс”.

Так, у січні поточного року перевірено 11 таких повідомлень. Також розглянуто 110 звернень фізичних та юридичних осіб щодо корупційних дій співробітників ДФС, з яких 34 інформації знайшли своє підтвердження.

Мангуська ОДПІ провела семінар для платників податків Першотравневого району, щодо останніх новацій у податковому законодавстві.

Податківці Мангуської ОДПІ, в рамках проведення заходів, направлених на доведення до платників регіону  положень Податкового кодексу України, які вступили в дію з 1 січня 2015 року провели минулого місяця семінар для платників Першотравневого району.

Відкриваючи заходи, керівництво інспекції  ознайомило представників бізнесу з основними нововведення, пов’язаними з набранням чинності Закону України від 28.12.14р.  № 71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи». Зокрема, в поточному році  скоротилась кількість податків і зборів, які справляються в Україні шляхом трансформування або скасування.  Із 1 січня 2015 року до загальнодержавних податків належать: податок на прибуток підприємств, податок на доходи фізичних осіб, ПДВ, акцизний податок, екологічний податок, рентна плата та мито; до місцевих податків — податок на майно та єдиний податок. Крім цього, зміни до Податкового кодексу України торкнулись адміністрування, нарахування та сплати багатьох податків і зборів.

Робоча частина семінару була присвячена практичному застосуванню норм податкового законодавства  приватними підприємцями «єдинщиками», приватними підприємцями «загальносистемниками», юридичними особами та сільськогосподарськими товаровиробниками.

Найактуальнішими виявилися питання  щодо спати податку на нерухомість пересічним громадянам  та справляння податку  з роздрібного продажу підакцизних товарів.

У 2015 році фізичним особам платникам податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, податок буде нараховуватися контролюючими органами за місцем їх податкової адреси (місцем реєстрації) за 2014 рік. Так як з 01 квітня 2014 року ст. 25 Закону України від 27.03.2014 р. № 1166-VIІ «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» внесені зміни до ст. 265 ПКУ, де слова "житлова площа" в усіх відмінках замінено відповідно словами "загальна площа" оподаткування фізичних осіб податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у 2015 році буде здійснюватися в наступному порядку.  За період з 01 січня по 31 березня 2014 року - з житлової площі, а з 01 квітня по 31 грудня 2014 року - з загальної площі об’єктів житлової нерухомості. Податкове зобов'язання за звітний рік з податку на нерухомість сплачується фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення

Акцизний податок  з роздрібного продажу підакцизних товарів запроваджено з 01 січня 2015 року. Відповідно ст. 216.9 Податкового кодексу України датою виникнення податкових зобов'язань щодо реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів є дата здійснення розрахункової операції відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а у разі реалізації товарів фізичними особами - підприємцями, які сплачують єдиний податок, - є дата надходження оплати за проданий товар.

Відповідно п. 222.3.1. ст. 222 Податкового кодексу України суми податку перераховуються до бюджету суб'єктом господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Кодексом для подання податкової декларації за місячний податковий період.

Перша подача декларації за січень 2015 року здійснюється платниками не пізніше 20 лютого 2015 року, а перша сплата задекларованих сум податку за січень 2015 року - не пізніше 2 березня 2015 року.

Сплата податку відбувається до місцевих бюджетів адміністративно-територіальних одиниць, на яких розташовані пункти продажу підакцизних товарів.

В ході  семінару платники  мали змогу отримати для себе не лише корисну інформацію, а  й  відповіді на  поставлені запитання, що стосуються особливостей  оподаткування. Як зазначив начальник інспекції Олексій Чубаров, -«сподіваюся, що взаємне спілкування платників з податківцями допоможе платникам швидше зорієнтуватись у законодавчих змінах. Адже тільки обізнаний платник може  вчасно, в повному обсязі  виконувати свій обов’язок та уникнути порушень, за які передбачена відповідальність ».

В податковій інспекції проведено черговий семінар для платників Володарського району.

Днями Мангуською ОДПІ  було проведено черговий семінар  для суб’єктів господарювання.                                                                                                                                                                     

Відкрив семінар начальник Мангуської ОДПІ Олексій Дмитрович Чубаров. Він  підкреслив важливість вивчення нововведень Податкового кодексу України.

Значний час на семінарі було приділено питанням єдиного соціального внеску, військовому збору, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та трудовим договорам. Про зміни з цих податків ґрунтовно розповів заступник начальника – начальник Володарського відділення  Мангуської ОДПІ Олександр Валеріойвич Курочкін.

Фахівці податкової інспекції нагадали, що на веб-потралі ДФС України та розміщені сервіси, які забезпечують швидке і комфортне вирішення багатьох питань пов’язаних з оподаткуванням.

На всі запитання, які надходили під час семінару від платників податків, фахівцями були надані вичерпні відповіді.

УМОВИ БЮДЖЕТНОГО ПРОЦЕСУ ЗАЗНАЛИ ПРИНЦИПОВИХ ЗМІН

Питання формування місцевих бюджетів, прийняття відповідних рішень, встановлення ставок хвилюють сьогодні і суспільство, і органи місцевої влади. Тому фахівці Мангуської ОДПІ ГУ Міндоходов в Донецькій області постійно спілкуються і з платниками щодо роз'яснення податкових змін, і з головами місцевих рад з метою надання допомоги в складанні кошторисів розвитку громад на 2015 рік.

На Днях, в залі засідань Першотравневої районної державної адміністрації відбулося засідання «круглого столу», на якому були присутні сільські, селищні голови, головні бухгалтери сільських, селищних рад, щоб почути відповіді на актуальні питання бюджетного процесу, які продиктовані змінами до Податкового кодексу України.

Так, зокрема, начальник Мангуської ОДПІ Олексій Чубаров, розповів учасникам засідання про особливості формування місцевих бюджетів, встановлення ставок місцевих податків і зборів, прийняття відповідних рішень і щодо пільгового контингенту. Також присутніх поінформували про зміни, що стосуються оподаткування нерухомості та базу оподаткування.

Чимало запитань стосувалися введення акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів. Представниками податкової, зокрема, було зазначено, що з 1 січня 2015 року відповідно до Закону України №71 VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» введений акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів (пиво , алкогольні напої, тютюнові вироби, нафтопродукти і інше паливо) і одночасно скасовано збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.

Податківці детально розповіли про дотримання умов продажів тютюнових виробів, на які встановлено максимальні роздрібні ціни.

Присутнім також нагадали, що стартувала Кампанія декларування доходів, запросили відвідати податкові інспекції та виконати свій конституційний обов'язок.
Учасники засідання  протягом години ставили питання, отримуючи на них відповіді та роз'яснення щодо застосування податкового законодавства.

Керівникам органів місцевого самоврядування запропоновано при прийнятті відповідних рішень за твердженням місцевих податків і зборів враховувати всі зміни до Податкового кодексу України, внесені Законом України №71.

На сьогодні місцевими рада встановлені ставки місцевих податків та зборів, які регулярно розміщуються у ЗМІ

***

Головне управління ДФС у Донецькій області доводить до відома суб’єктів господарювання, що з питань щодо переміщення товарних вантажів через контрольні пункти в`їзду-виїзду зони проведення АТО, що належать до компетенції органів Державної фіскальної служби України, можна звернутись з 9 до 18 години за телефонами «гарячої лінії» 0993683346 та 0996054247, а також на електронну адресу donetsk-ato@sfs.gov.ua із зазначенням П.І.Б. керівника та коду ЄДРПОУ суб’єкту господарювання, контактних телефонів.

 

 

Категория: Совет информирует | Добавил: Tata (2015 Лют 19)
Просмотров: 383 | Рейтинг: 5.0/1
Субота, 2024 Кві 20, 07:12
Приветствую Вас Гость
Поиск
Курсы валют,услуги

Праздники
Праздники Украины
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0