Категории раздела
Совет информирует [468]
Новости, события [263]
Новости / уведомления об обнародовании [27]
Конкурсные торги [80]
Місцеві вибори-2015 [2]
Распоряжения поселкового головы [0]
Финансово-экономическая деятельность [14]
Наш опрос
Как Вы нашли наш сайт?
Всього відповідей: 268
Погода
Ссылки

Форма входа
Главная » Статьи » Совет информирует

Мангушская ОГНИ информирует

З 1 січня розпочалася деклараційна кампанія - 2015

З початку 2015 року стартувала кампанія декларування доходів, одержаних протягом 2014 року.

Декларації про майновий стан і доходи платники податків повинні подати до податкової інспекції за місцем своєї податкової адреси.

Граничний термін для платників, які зобов’язані подавати таку декларацію, –30 квітня 2015 року, які хочуть отримати податкову знижку – 31 грудня 2015 року.

При декларуванні доходів у поточному році застосовуються норми та ставки податку на доходи фізичних осіб, які діяли на останній день звітного податкового періоду, тобто на 31 грудня 2014 року.

Бланк податкової декларації та порядок її заповнення розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України.

Нагадуємо, форма податкової декларації про майновий стан і доходи затверджена  наказом Міністерства доходів і зборів України від 11.12.2013 №793 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи».

Порядок подання річної декларації про майновий стан і доходи визначений ст. 179 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (із змінами і доповненнями).

 У 2014 році сплачено понад 2,5 млрд. грн. військового збору

З початку впровадження військового збору платники податків сплатили до бюджету понад 2,5 млрд. грн. Зокрема, у грудні минулого року для потреб армії до зведеного бюджету надійшло 649,4 млн. грн. збору.

Нагадуємо, що Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VІІІ “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)” продовжено справляння військового збору до набрання чинності рішення Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України

Військовий збір було запроваджено з 3 серпня 2014 року, ставка якого складає 1,5 відс. від об’єкта оподаткування. Його платниками є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за утримання (нарахування) і сплату (перерахування) військового збору в бюджет є роботодавці, що виплачують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків, та податкові агенти — для оподатковуваних інших доходів із джерела їх походження в Україні.

Військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри.

Оподаткуванню військовим збором підлягають також доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг). У цьому випадку відповідальною особою за нарахування та сплату збору до бюджету є податковий агент, який зобов’язаний забезпечувати виконання податкових зобов'язань у формі та спосіб, визначені статтею 176 Кодексу.

У 2014 році сплачено 179,6 млрд. грн. єдиного внеску

За січень – грудень 2014 року ДФС України забезпечено надходження єдиного внеску на загальну суму 179,6 млрд. грн., що на 2,3 млрд. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування. 

У 2014 році виявлено та упереджено фактів махінацій з ПДВ на суму майже 8 млрд. грн.

За рахунок ефективної роботи податкової міліції, зокрема – групи з викриття та припинення найбільш резонансних схем ухилення від сплати ПДВ на чолі з Першим заступником Голови ДФС України Володимиром Хоменком, у 2014 році виявлено та упереджено фактів махінацій з ПДВ на суму майже 8 млрд. грн.:

4,1 млрд. грн. – викрито фактів мінімізації ПДВ;

3 млрд. грн. – розслідується фактів розкрадання ПДВ;

823 млн. грн. – упереджено формування незаконного ПДВ.

Також торік припинено діяльність 6 «площадок», які діяли у 2013 році та І кварталі 2014 року, та 48 фірм для «обналу» та відмивання коштів.

У 2014 році співробітниками податкової міліції припинено діяльність найбільшого «конвертаційного» центру. Так, низкою фірм, підконтрольних особам, які причетні до ПАТ АКБ «Капітал», із використанням 97 фіктивних підприємств надавалися послуги зі сприяння в ухиленні від оподаткування. Тільки на рахунки одного підприємства незаконно відшкодовано податку на додану вартість на суму 1,9 млрд. грн.

Крім того, в 2014 році 0,4 млрд. гривень стягнуто до бюджету з підприємців-порушників, вигодонабувачів, які користувалися послугами «конвертаційних» центрів.

За підрахунками незалежних експертів долю тіньового ринку алкоголю вдалося зменшити до 10% на кінець 2014 року

Скорочення тіньового ринку алкоголю майже у 5 разів у 2014 році дало можливість легальним виробниками зміцнити свої позиції на ринку і не скоротити власне виробництво. Про це повідомив Перший заступник Голови ДФС України Володимир Хоменко під час інтерв’ю «24» каналу.

Податкова міліція у минулому році почала активні заходи по боротьбі з нелегальним ринком алкоголю. За підрахунками незалежних експертів його долю вдалося зменшити з 50% у 2013 році до 10% на кінець 2014 року. За рахунок детінізації торік були збережені обсяги офіційного виробництва алкоголю на рівні попередніх років, що становить близько 30-35 млн. дал.

У 2014 році з незаконного обігу вилучено:

- майже 1 млн. літрів спирту на суму 57 млн. грн.;

- 7 млн. літрів алкогольних напоїв на суму 204 млн. грн.;

- 20 млн. підроблених марок акцизного податку.

Викрито діяльність злочинних «схем» ДП «Укрспирт» та припинено понад 100 незаконних виробництв алкогольних напоїв.

«Це виготовлення «лівого» спирту, податкові махінації, мінімізація прибутку, проведення безтоварних господарських операцій з фіктивними підприємствами – все це розкрадання бюджетних коштів. Не важливо, яка влада - минула чи сьогоднішня, злочинці мають відповідати за всією суворістю закону. Державні кошти повинні бути збережені і повернуті. Буква закону – єдина для всіх», - наголосив Володимир Хоменко під час інтерв’ю.

У результаті проведених заходів до державного бюджету надійшло 5,4 млрд. грн.  акцизного податку, що на 1,5 млрд. грн. більше ніж у 2013 році.

Також Перший заступник Голови ДФС України повідомив, що торік з незаконного обігу вилучено 9,6 млн. пачок сигарет на суму 124,5 млн. грн.

Тільки за останні 3 місяці 2014 року виявлено та вилучено фальсифіковані тютюнові вироби відомих марок під час огляду вантажних автомобілів, що прибули з зони проведення АТО. За попередніми даними контрафактна продукція виготовлена на потужностях ДП «Тютюнова фабрика «Хамадей» (м. Донецьк). Загальна кількість вилучених тютюнових виробів становить понад 3,5 мільйона пачок, вартістю близько 44 млн. грн.

Трансферне ціноутворення 2015 – контроль удосконалено

Мангуська ОДПІ повідомляє, що з 1 січня 2015 року діє закон України № 72-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням".

Закон уточнює перелік контрольованих операцій та ліквідує схеми ухилення від оподаткування через штучне зменшення суми операції з одним контрагентом менше 50 млн. грн.. на рік.

Крім того, закон передбачає:

1) збільшення розміру штрафів за не задекларовані у звіті операції з 1% до 5% суми угоди і видалити верхню межу в розмірі 100% мінімальної зарплати.

2) Обмеження розміру штрафу 200-им розміром мінімальної зарплати щодо операцій, за якими не було подано документацію і звітність.

3) Встановлення на постійній основі застосування методів порівняння неконтрольованої ціни для всіх контрольованих операцій з експортних імпортних товарів, що мають біржове котирування.

Також запропоновано звільнити підприємства, які відповідають ознаками малих підприємств, та операції на незначні суми від контролю за трансфертним ціноутворенням. 

Категория: Совет информирует | Добавил: Tata (2015 Січ 22)
Просмотров: 340 | Рейтинг: 5.0/1
П`ятниця, 2024 Кві 26, 20:10
Приветствую Вас Гость
Поиск
Курсы валют,услуги

Праздники
Праздники Украины
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0