Категории раздела
Совет информирует [468]
Новости, события [263]
Новости / уведомления об обнародовании [27]
Конкурсные торги [80]
Місцеві вибори-2015 [2]
Распоряжения поселкового головы [0]
Финансово-экономическая деятельность [14]
Наш опрос
Как Вы нашли наш сайт?
Всього відповідей: 268
Погода
Ссылки

Форма входа
Главная » Статьи » Совет информирует

Мангушская ОГНИ информирует

Мангуська ОДПІ інформує про зміни у податковому законодавстві

Про мінімальну заробітну плату

Згідно Закону України «Про Державний бюджет на 2015 рік» мінімальна заробітна плата встановлена у розмірі:

з 1 січня по грудень — 1218 грн;

з 1 грудня — 1378 грн.

Прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць в розмірі з 1 січня 2015 року становитиме 1176 грн, з 1 грудня — 1330 грн. 

Офіційна зарплата – не виняток, а норма життя

Виплата заробітної плати у «конвертах» — це поширений спосіб ухилення від сплати податків. Для держави це — недоотримання коштів, а для працівника — в подальшому низький рівень пенсії та соціальних гарантій. У такій ситуації винні як роботодавець, так і працівник, який погоджується отримувати «сіру» заробітну плату. Тому саме громадяни повинні ставати на захист своїх прав, вимагаючи офіційного оформлення трудових відносин.

Мангуська ОДПІ в черговий раз звертається до громадян – вимагайте від своїх роботодавців офіційного оформлення на повний робочий день та виплату заробітної плати відповідно до законодавства – прозоро і чесно. Не залишайтесь осторонь, бо йдеться про Ваші права. Відповідно до статті 16 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» Вам надано право отримувати від страхувальника (роботодавця) підтвердження про сплату страхових внесків, а також вимагати їх сплати, у тому числі в судовому порядку. Пам’ятайте, що тільки нарахована та виплачена заробітна плата в розмірі законодавчо встановленого мінімуму дає право на врахування страхового стажу при призначенні (перерахунку) пенсії.

Відповідально до цього питання мусять поставитися також самі роботодавці: не порушувати Закон, оформляти належним чином трудові відносини зі своїми працівниками. Не варто забувати, що виплата заробітної плати без сплати встановлених податків і зборів є грубим порушенням законодавства України і підпадає під адміністративну та кримінальну відповідальність. 

   Розпочато кампанію декларування доходів громадян

Мангуська ОДПІ звертає увагу на те, що з 1 січня 2015 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2014 року. Деклараційна кампанія буде тривати до 1 травня 2015 року.

Щорічне декларування доходів – це перш за все виконання громадянином свого конституційного обов'язку, індивідуальний внесок в добробут держави, а також реалізація права громадян на податкову знижку.

Громадяни, що отримували доходи від надання в оренду рухомого і нерухомого майна, продажу акцій і інших цінних паперів, отримання спадку, подарунків, іноземних доходів, доходів від двох і більш податкових агентів та інших доходів зобов'язані подати до органу державної фіскальної служби декларацію про майновий стан і доходи.

Подати декларацію також можуть громадяни, що претендують на податкову знижку, а саме особи, які в 2014 році отримували дохід у вигляді заробітної плати та сплачували за навчання закладам освіти; сплачували проценти за іпотечним житловим кредитом; страхували себе або членів своєї сім’ї; оплачували допоміжні репродуктивні технології, всиновлювали дітей; понесли витрати у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу.

При документальному підтвердженні податкова знижка дає можливість громадянам повернути частину понесених витрат в 2014 році. 

Актуально: порядок реєстрації податкових накладних та запровадження нового електронного сервісу

Починаючи з 5 січня 2015 року реєстрація податкових накладних та розрахунків коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється за формами затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 №1129 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 22 вересня 2014 року №957» (J/F1201007- податкова накладна, J/F1201107-додаток до податкової накладної, J/F1201207- розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної).

Додатково звертаємо увагу, що квитанції про прийняття/не прийняття податкових накладних та розрахунків коригування до податкової накладної будуть надходити у форматі xml відповідно стандарту затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України  від 29.11.2013 № 729 «Про затвердження Формату (стандарту) електронного документа звітності суб'єктів господарювання та Опису довідників, що публікуються з Форматом (стандартом) електронного документа звітності суб’єктів господарювання».

Також, з 5 січня впроваджується в дослідну експлуатацію новий електронний сервіс. За надісланим Запитом платники податків будуть мати можливість отримати в електронному вигляді податкові накладні, які зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних.

 Нагадуємо, що 1 січня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 №71-VІІІ, яким змінений порядок справляння податку на додану вартість.

Так, обов’язковій реєстрації платниками ПДВ підлягають особи, загальна сума від здійснення операцій яких з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн. гривень (без урахування податку на додану вартість) – раніше 300 тис.грн.

З 1 лютого 2015 року реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних підлягають всі податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних (у тому числі які не надаються покупцю, виписані за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування) незалежно від розміру податку на додану вартість в одній податковій накладній/розрахунку коригування. Період з 1 лютого 2015 року до 1 липня 2015 року є перехідним періодом, протягом якого реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється без обмеження сумою податку, обчисленою за відповідною формулою.

Відтепер у разі якщо платник податку на додану вартість не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 180 календарних днів з дати складання податкової накладної (раніше – 365 днів).

Розширено критерії для автоматичного відшкодування ПДВ.

Звітність з податку на додану вартість подається в електронній формі всіма платниками ПДВ з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством

З 1 лютого до 1 липня 2015 року у тестовому режимі працює система електронного адміністрування ПДВ.

Закон України №71-VIII опубліковано в спецвипуску газети „Голос України” від 31 грудня 2014 року №254. З текстом Закону України №71-VIII можна ознайомитись за посиланням: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/71-19.

Актуально: Сплата авансових внесків та подання декларації з податку на прибуток у 2015 році

Мангуська ОДПІ у зв’язку з набранням чинності з 1 січня Закону України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» звертає увагу платників податку на прибуток на нові правила сплати авансів та подання декларації.

Так, у січні - грудні 2015 року та січні - травні 2016 року сплачувати щомісячні авансові внески з податку на прибуток підприємств зобов’язані ті платники податку на прибуток, у яких дохід за 2014 рік дорівнює або перевищує 10 млн. грн. При цьому суму щомісячних авансових внесків за березень - травень 2016 року слід обчислювати у розмірі не менше 1/12 нарахованої суми податку на прибуток підприємств за 2014 звітний (податковий) рік.

З червня 2016 року щомісячні авансові внески з податку на прибуток сплачуватимуть підприємства, річний дохід яких від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухгалтерського обліку, за останній річний звітний (податковий) період - 2015 рік - дорівнює або перевищує 20 млн.грн. Вказана норма не поширюється на новостворені підприємства, виробників сільськогосподарської продукції, інститутів спільного інвестування, неприбуткових установ (організацій). Дванадцятимісячний період починатиметься з червня цього року і триватиме по травень наступного 2016 року.

Строк подання декларації з податку на прибуток:

- за звітний 2014 рік подавати протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, тобто не пізніше 2 березня 2015 року;

- за 2015 рік і надалі – до 1 червня року, наступного за звітним (податковим) роком.

Якщо платник податку на прибуток подавав податкові декларації з податку на прибуток за І квартал, півріччя, 9 місяців 2014 року, то річну податкову декларацію слід подати протягом 40 днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) року, а саме не пізніше 9 лютого 2015 року.

Також згідно з п.31 р. І Закону України №71-VIII за наслідками діяльності у 2015 році штрафні (фінансові) санкції до платників податку на прибуток підприємств за порушення порядку обчислення, правильності заповнення податкових декларацій з податку на прибуток підприємств та повноти його сплати не будуть застосовуватися.

Закон України №71-VIII опубліковано в спецвипуску газети „Голос України” від 31 грудня 2014 року №254. З текстом Закону України №71-VIII можна ознайомитись за посиланням: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/71-19.

Посилено відповідальність за неподання звітності та несплату єдиного внеску

У зв’язку з набранням чинності Закону України від 28.12.2014 №77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» Мангуська ОДПІ звертає увагу платників єдиного внеску на збільшені санкції за неподання (несвоєчасне подання, подання за невстановленою формою) звітності із внеску та його несплату (несвоєчасну сплату).

Так, згідно пп. 8) п.33 Розділу VIІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України №77-VIII доповнено пунктом 7 частину 11 статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»  та встановлено наступну відповідальність:

- за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності з єдиного внеску – у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМДГ) – 170 грн. за кожне таке неподання, несвоєчасне подання або подання не за встановленою формою;

- за ті самі дії, учинені платником єдиного внеску, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, — штраф у розмірі 60 НМДГ (1020 грн.) за кожне таке неподання, несвоєчасне подання або подання не за встановленою формою звітності, передбаченою Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Також  (пп. 8) п.33 Розділу VIІ «Прикінцеві та перехідні положення) збільшено розмір штрафів, зазначених у п.п. 2 і 3 ч. 11 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»:

- за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску до  20% (до цього часу 10%)  своєчасно не сплачених сум;

- за донарахування органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого ЄСВ до 10%  (до цього часу 5%) зазначеної суми за кожен повний або неповний звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50% суми донарахованого єдиного внеску. 

Нагадуємо, термін сплати єдиного внеску, нарахованого за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов’язані сплачувати внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця. Термін надання звітності до контролюючих органів страхувальниками— протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного періоду (звітним періодом є календарний місяць). Фізичні особи - підприємці, які обрали загальну систему оподаткування (без використання праці найманих працівників) або спрощену систему оподаткування (без використання праці найманих працівників), формують та подають звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом (звітним періодом є календарний рік).

Закон України №77-VIII набрав чинності з 1 січня 2015 року. З текстом Закону України №77-VIII можна ознайомитись за посиланням: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/77-19.

Категория: Совет информирует | Добавил: Tata (2015 Січ 16)
Просмотров: 328 | Рейтинг: 0.0/0
П`ятниця, 2024 Бер 29, 10:39
Приветствую Вас Гость
Поиск
Курсы валют,услуги

Праздники
Праздники Украины
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0