Категории раздела
Совет информирует [468]
Новости, события [263]
Новости / уведомления об обнародовании [27]
Конкурсные торги [80]
Місцеві вибори-2015 [2]
Распоряжения поселкового головы [0]
Финансово-экономическая деятельность [14]
Наш опрос
Как Вы нашли наш сайт?
Всього відповідей: 268
Погода
Ссылки

Форма входа
Главная » Статьи » Совет информирует

Мангушская ОГНИ информирует

Економічний ефект від проведених податковою міліцією заходів складає близько 14 млрд. гривень

         Про це повідомив у своєму коментарі Перший заступник Голови Державної фіскальної служби України Володимир Хоменко 12 грудня під час робочої поїздки до м. Харкова.

            Він відзначив позитивні результати та оперативність роботи податкової міліції територіальних органів ДФС України у Харківській області. Також Володимир Хоменко підкреслив результативність заходів з ліквідації конвертаційних центрів та знешкодження протиправних схем переміщення коштів через кордон України, проведених оперативними підрозділами напередодні.

            Так, завдяки оперативній роботі податкової міліції у Харківській області зупинено незаконне переміщення за кордон коштів в особливо великих розмірах – майже 30 мільйонів гривень вилучено у зловмисників.

            У рамках раніше порушеного кримінального провадження, зареєстрованого за ознаками правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 212 Кримінального кодексу України, на минулому тижні в ході обшуку на території Іподрому було припинено діяльність конвертаційного центру в м. Харкові. Працівники податкової міліції виявили та вилучили грошові кошти (у тому числі і валюту) на загальну суму близько 15 мільйонів гривень.

            Наразі слідство продовжується. На даний момент проводяться заходи щодо встановлення повного кола осіб, причетних до діяльності «конверт центру».

            У рамках цього ж кримінального провадження близько 700 тисяч доларів та 12,6 мільйона рублів вилучили працівники податкової міліції Харківщини спільно із працівниками митниці, СБУ та прикордонниками. Саме таку суму намагався провезти до Російської федерації мешканець області через «зелений коридор» митного посту.

               Аналогічна операція була проведена оперативними підрозділами податкової міліції й у місті Харків. За результатами проведеного обшуку автомобіля, де було встановлено спеціальне облаштоване сховище, вилучено коштів на суму майже 670 тис. гривень.

На Львівщині викрито розкрадання 20 млн. грн. державних коштів

       Працівниками управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ДФС України у Львівській області викрито розкрадання бюджетних коштів на суму 20 млн. грн.

      Під час документальної перевірки одного з товариств Львова, основний вид діяльності якого - вироблення зброї та боєприпасів, було встановлено, що зазначену суму посадові особи товариства отримали у якості авансу за договором з державним підприємством.

      Відповідно до договору, львів`яни повинні були поставити держпідприємству запчастини для комплексів тренування військових пілотів для подальшого експорту цих тренажерів за кордон.

      Однак, як з`ясувалось у ході перевірки, поставка не була здійснена. Таким чином товариство привласнило перераховані державні кошти.

      За результатами перевірки Генеральною прокуратурою України зареєстроване кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення , передбаченого ч.5 ст. 191 КК України.

        Відомості про вчинення цього правопорушення внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Триває слідство.

        Загалом  з початку поточного року за результатами роботи з протидії розкраданню бюджетних коштів територіальними оперативними підрозділами ДФС України виявлено 511 кримінальних правопорушень. Більшість з них, а саме 332 – відносно переможців державних тендерів, решта - 102 та 46 – відносно службових осіб замовників держзакупівель та постачальників переможців тендерів відповідно.

        Також за результатами ініційованих перевірок оперативниками ДФС виявлено 445 кримінальних правопорушень та встановлено завданих державі збитків у сумі 3,5 млрд. грн. До державного бюджету вже відшкодовано  1,6 млрд. грн.

        До ЄРДР внесено 55 кримінальних правопорушень у сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів одержаних злочинним шляхом. Загальна сума виявленого легалізованого доходу за 11 місяців 2014 року складає 1,4 млрд. грн.

Щомісяця фахівці Контакт-центру ДФС надають відповіді щонайменше на 100 тис. запитань платників

         Протягом січня-листопада поточного року фахівцями контакт-центу ДФС України надано майже 1,1 млн. відповідей на запитання суб’єктів господарювання та громадян. Переважна більшість відповідей, а саме понад 1 млн., надана у телефонному режимі. Електронною поштою та факсом надіслано 20,9 тис. відповідей, з використанням автовідповідача – 94. Також надано 415 консультацій у письмовій формі з використанням Бази знань.

        Найчастіше суб’єкти господарювання та громадяни звертались з питань оподаткування податком на додану вартість, оподаткування прибутку підприємств та сплати податку на доходи фізичних осіб.

        Щоб уникнути множинного трактування положень законодавства, відповіді на звернення надаються з використанням Бази знань. Це автоматизована база уніфікованих відповідей, яка налічує 12,8 тис. запитань-відповідей. База постійно оновлюється та підтримується в актуальному стані.

       Для зручності суб’єктів господарювання фахівці кол-центру постійно інформують їх про зміни у податковому, митному законодавстві та законодавстві з питань єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, надсилаючи за бажанням платника таку інформацію електронною поштою. З початку року було надіслано майже 1 млн. таких листів.

       Нагадуємо, що Базу знань розміщено на веб-порталі Державної фіскальної служби України у банері «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс», розділ «Запитання-відповіді» http://zir.minrd.gov.ua. У разі виникнення запитань щодо податкового та митного законодавства відвідувачі веб-порталу можуть також самостійно знайти відповіді на них.

Діду Морозу потрібно сплачувати податки

        Оподаткування винагороди Діда Мороза і Снігуроньки та інших казкових персонажів під час святкування Нового року і Різдвяних свят здійснюється згідно з нормами Податкового кодексу. Сплата податку залежить від статусу цих громадян – чи то здійснюється діяльність як приватним підприємцем, чи то громадянин працює за цивільним договором з іншими платниками податків  чи надає послуги без державної реєстрації самостійно.

        У разі надання таких послуг у межах підприємницької діяльності податок сплачується в залежності від обраної системи оподаткування.

       Новорічні персонажі, які працюють на корпоративних вечірках, дитячих святах, або приймають участь в театралізованих виставах, що тривають напередодні і під час зимових канікул, що організовані юридичними особами чи приватними підприємцями, отримають свій заробіток за мінусом податку. Адже згідно з нормами розділу ІV Податкового кодексу України «Податок на доходи фізичних осіб» податкові агенти (хто виплачує дохід) зобов’язані утримати податок та перерахувати його до бюджету. Також такі суми, виплаченого доходу повинні зазначатися у формі №1ДФ за ознакою доходу «01».

      У разі отримання доходів, такі казкові герої після свят зобов’язані завітати до податкової служби за місцем реєстрації та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року, а також нарахувати і сплатити до бюджету податок з таких доходів за ставкою 15% та/або 17% в залежності від розміру доходу.

        Слід зазначити, що продаж найпопулярнішого новорічного товару серед населення - ялинок, оподатковується за такими ж правилами.

Особливості адміністративного оскарження рішень контролюючих органів

         Право на адміністративне оскарження рішень контролюючих органів є важливим та необхідним механізмом досудового врегулювання спору між платником податків і контролюючим органом.

         Вирішення таких спорів у межах адміністративного оскарження дає можливість суб’єктам господарювання захистити свої інтереси, виявити недоліки в роботі органів фіскальної служби та своєчасно їх усунути, зекономити час та зусилля, оминаючи процедури судового оскарження.

         Як свідчить досвід провідних країн світу, побудові системи адміністративного оскарження значну увагу приділяють як державні органи і службові особи, так і платники податків. Фактично рівень розвитку системи адміністративного оскарження у тій чи іншій країні свідчить про загальний рівень її економічних відносин та соціального добробуту.

          В Україні порядок проведення процедур адміністративного оскарження регламентований Податковим кодексом, Законом України „Про звернення громадян” та Порядком оформлення та подання скарг платниками податків та їх розгляду органами доходів і зборів тощо.

          Так, якщо платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов’язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених Кодексом або іншими законами України, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд цього рішення.

          Скарга подається контролюючому органу вищого рівня у письмовій формі протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується. Також, за власним бажанням та потребою платник може надати належним чином засвідчені копії документів, розрахунків та доказів.

          Скарги на рішення державних податкових інспекцій подаються до територіальних органів ДФС в областях, місті Києві та Міжрегіонального головного управління ДФС – Центрального офісу з обслуговування великих платників, на рішення територіальних органів ДФС – до центрального апарату ДФС України.

          Рішення центрального апарату ДФС України, яке прийняте за розглядом скарги платника податків, є остаточним і не підлягає подальшому адміністративному оскарженню, але може бути оскаржене в судовому порядку.

         Якщо, відповідно до Кодексу, контролюючий орган самостійно визначає грошове зобов’язання платника податків за причинами, не пов’язаними із порушенням податкового законодавства, такий платник має право на адміністративне оскарження рішень контролюючого органу протягом 30 календарних днів, що настають за днем надходження податкового повідомлення-рішення (рішення) контролюючого органу.

        Правове регулювання процедур  адміністративного оскарження рішень дій та бездіяльності фіскальних органів, їх посадових осіб та інших працівників також є одним із способів реалізації ДФС України своїх владних повноважень, здійснення контролю за діяльністю його територіальних органів, оскільки передбачає, у тому числі, можливість призначення додаткових перевірочних заходів, скасування будь-якого рішення контролюючого органу у разі встановлення його невідповідності актам законодавства.

        Застосування процедури адміністративного оскарження рішень органів ДФС сприяє запобіганню проявам корупційних діянь, збереженню права платників податків на оскарження рішень контролюючих органів та на всебічний і об’єктивний розгляд таких скарг.

За яких умов ФОП можуть бути платниками ЄП другої групи

        До платників єдиного податку, які відносяться до другої групи, належать фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку чи населенню, виробництво або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:   

- не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними утрудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб; 

- обсяг доходу не перевищує 1 000 000 гривень.

      Це визначено пп.2 п.291.4 ст.291 Податкового кодексу України від  02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями. Водночас, дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб - підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи - підприємці належать виключно до третьої або п’ятої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для таких груп.

У заяві про застосування спрощеної системи зазначається всі місця провадження господарської діяльності

          Якщо фізична особа - підприємець - платник єдиного податку має декілька місць здійснення господарської діяльності, то відповідно у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування такий платник зазначає всі місця провадження господарської діяльності.

           У разі здійснення платниками єдиного податку першої та другої груп господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної або міської ради застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку.

          Перелік обов’язкових відомостей, які зазначаються у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, визначений пп. 298.3  ст. 298 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями.

22 грудня 2014 року – останній день подання декларації з ПДВ за листопад

          Суб’єкти господарювання, які звітують з ПДВ помісячно податкову декларацію за листопад 2014 року повинні подати до 22 грудня 2014 року включно. Водночас, останнім днем сплати суми податкового зобов’язання, зазначеної у поданій податковій декларації, буде 30 грудня 2014 року.  

           Нагадуємо, що разом із декларацією потрібно подати копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді за листопад 2014 року.

           Платники ПДВ, які звітують поквартально також повинні щомісячно (в терміни, що передбачені для подання податкової звітності – календарний місяць) подавати копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді. За листопад 2014 року – до 22 грудня 2014 року включно.

        Відповідна норма визначена п.49.18, п.49.20  ст.49 та п.57.1 ст. 57 розділу II, п.201.15 ст.201 розділу V Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями.

 

Категория: Совет информирует | Добавил: Tata (2014 Гру 18)
Просмотров: 394 | Рейтинг: 5.0/1
Середа, 2024 Кві 24, 15:26
Приветствую Вас Гость
Поиск
Курсы валют,услуги

Праздники
Праздники Украины
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0