Мангушская ОГНИ информирует - Совет информирует - Совет информирует - Сайт Мангушского поселкового совета
Категории раздела
Совет информирует [251]
Новости, события [161]
Новости / уведомления об обнародовании [16]
Конкурсные торги [80]
Місцеві вибори-2015 [2]
Наш опрос
Как Вы нашли наш сайт?
Всего ответов: 189
Погода
Ссылки

Форма входа
Главная » Статьи » Совет информирует

Мангушская ОГНИ информирует
 Підприємці  під час сеансу «гарячої лінії» цікавились адмініструванням єдиного соціального внеску

       В.о. начальника Мангуської ОДПІ ГУ Міндоходів в Донецькій області Тетяна Дегерменджи провела сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Адміністрування єдиного соціального внеску». 

          Під час сеансу були надані відповіді на такі запитання.   

Питання. В який термін необхідно подати звіт по ЄСВ за 2013 рік підприємцю на спрощеній системі оподаткування?

Відповідь. Фізичні особи- підприємці, в тому числі ті, які здійснюють діяльність на спрощеній системі оподаткування, зобов'язані не пізніше 10 лютого 2014 подати до органів Міндоходов звіт про сплату єдиного внеску в 2013 році.При цьому звітним періодом для цієї категорії платників є календарний рік. Підприємці на спрощеній системі оподаткування подають звіт за формою згідно з додатком 5 (титульний лист, таблиця 2).Підприємці, які протягом звітного періоду переходили з однієї системи оподаткування на іншу - подають один звіт згідно з додатком 5 (титульний лист, таблиці 1 і 2).

Питання. Який термін сплати ЄСВ фізичними особами-підприємцями, які обрали загальну систему оподаткування без використання найманої праці?

Відповідь.  Згідно п. п. 2 п. 4.5 розділу ІV Інструкції про порядок нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства доходів і зборів України 09 вересня 2013 року № 455, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 вересня 2013 року за № 1622/24154 платники єдиного внеску на загальній системі оподаткування сплачують за себе ЄСВ протягом року до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада у вигляді авансових платежів в розмірі 25 відсотків річної суми ЄСВ, обчисленої від суми, визначеної податковими органами для сплати авансових сум податку на доходи фізичних осіб - суб’єктів підприємницької діяльності. Суми ЄСВ, сплачені у вигляді авансових платежів, враховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний рік до 10 лютого наступного року на підставі даних річної податкової декларації, та не можуть бути меншими за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

Питання. Які штрафні санкції застосовуються за несплату єдиного внеску?

Відповідь. Відповідно до Закону України №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»  до платника єдиного внеску застосовуються штрафні санкції за несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів), накладається штраф у розмірі 10 % таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум.

Питання. Якщо підприємець на спрощеній системі оподаткування піде у відпустку, чи повинен він платити ЄСВ за цей час?

Відповідь. Законом №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»   не передбачено пільг зі сплати єдиного внеску підприємцями на час відпустки та за період хвороби. Відповідно до вимог Закону №2464-VI єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Отже, фізичні особи – платники єдиного податку, повинні сплатити єдиний соціальний внесок незалежно від того отримували вони дохід у цей період чи ні.

 

Категория: Совет информирует | Добавил: Tata (2014 Янв 14)
Просмотров: 122 | Рейтинг: 0.0/0
Вторник, 2016 Дек 06, 04:54
Приветствую Вас Гость
Поиск
Курсы валют,услуги

Праздники
Праздники Украины
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0