Категории раздела
Совет информирует [376]
Новости, события [202]
Новости / уведомления об обнародовании [24]
Конкурсные торги [80]
Місцеві вибори-2015 [2]
Распоряжения поселкового головы [0]
Наш опрос
Как Вы нашли наш сайт?
Всего ответов: 220
Погода
Ссылки

Форма входа
Главная » Статьи » Совет информирует

Мангушська ОГНІ інформує

Як громадяни сплачують податок на нерухомість у 2015 році?

        З 2015 року оподатковується як житлова, так і нежитлова нерухомість, в тому числі її частка. Однак за новими правилами в 2015 році сплачуватимуть податок на нерухомість лише юридичні особи. Фізичні ж особи зміни податкового законодавства щодо умов сплати податку на нерухомість відчують лише наступного року, коли будуть сплачувати за нерухомість, якою вони володіли в 2015 році.

        Цьогоріч платитимуть цей податок лише громадяни, які мали об’єкти нерухомості протягом минулого 2014 року. Сплачувати податок на нерухоме майно зобов’язані не всі фізичні особи, а лише ті, які володіють квартирою чи квартирами загальною площею понад 120 і будинком/будинками, загальна площа яких перевищує 250 квадратних метрів, або різними видами нерухомості (квартирою та будинком) загальна площа, яких сумарно перевищує 370 квадратних метрів. Ставки податку на нерухоме майно встановлюються сільською, селищною або міською радою в таких розмірах за 1 кв. метр загальної площі об'єкта житлової нерухомості:

- для квартир, загальна площа яких не перевищує 240 кв. м., та житлових будинків, загальна площа яких не перевищує 500 кв. м., ставки податку не можуть перевищувати 1% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року;

- для квартир, загальна площа яких перевищує 240 кв. м., та житлових будинків, загальна площа яких перевищує 500 кв. м., ставка податку становить 2,7% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

        Податок сплачується: фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, а вручити такі повідомлення органи фіскальної служби мають до 1 липня п.р.). 

Податок на доходи фізичних осіб – гарантія розвитку Першотравневого району

        Аби забезпечити ефективне функціонування територіальних громад, здатних вирішувати питання самоврядного розвитку, потрібне відповідне фінансове забезпечення, що реалізується через формування доходів місцевих бюджетів.

       Податок на доходи фізичних осіб є найвагомішим за обсягом джерелом наповнення дохідної частини місцевого бюджету, надходження від якого є значимими та стабільними.

        Зокрема, завдяки заходам Мангуської ОДПІ до місцевого бюджету Першотравневого району з початку поточного року вже надійшло 7894,1 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб. Збільшення обсягу надходжень до місцевої казни дасть можливість не тільки покрити видатки громади, а й планувати їх на перспективу, переконані  в  Мангуській ОДПІ.

Спрощено порядок взяття рахунків платників податків на облік податковими інспекціями

         Законом України від 21.04.2015 року №344-VIII внесено зміни до статті 69 Податкового кодексу України щодо спрощення умов ведення бізнесу, а саме:

- банкам надано можливість відкриття рахунку на підставі інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, отриманої банком відповідно до закону, із зазначенням даних про взяття на облік в контролюючих органах як платника податків;

- зменшено строк, необхідний для відкриття підприємством рахунку у банку, з двох до одного робочого дня;

- запроваджено принцип мовчазної згоди у разі недотримання контролюючим органом визначених строків для направлення банку повідомлення про взяття або відмову у взятті рахунка на облік.

        Зокрема, установлено, що у таких випадках рахунок вважається взятим на облік у час та дату отримання банком повідомлення (квитанції) контролюючого органу про підтвердження факту прийняття відповідного повідомлення банку до оброблення.

        Відповідно, змінами встановлено, що банк має право проводити видаткові операції за рахунком клієнта, починаючи з дати отримання таким банком повідомлення органу ДФС про взяття рахунку на облік або з дати, визначеної як дата взяття на облік в органі ДФС за мовчазною згодою.

Затверджено форму Податкової декларації з транспортного податку

        Зазначену форму декларації затверджено наказом Міністерства фінансів України від 10.04.2015 № 415.

         Нагадаємо, що порядок подання декларації з транспортного податку до органу фіскальної служби визначено статтею 267 Податкового кодексу України.

        Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об'єкта оподаткування декларацію за встановленою формою з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

       Щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою - платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об'єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.

      Об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об'єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.

Підприємці - єдинники, які здійснюють роздрібну торгівлю пивом за готівку, зобов’язані застосовувати РРО

      Фізичні особи – підприємці (платники єдиного податку третьої групи), які здійснюють роздрібну торгівлю пивом, при розрахунках готівкою зобов’язані з 1 липня 2015 року застосовувати належним чином зареєстровані РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.

      Згідно зі ст. 296 Податкового кодексу України платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи – підприємці) груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують РРО.

      Також нагадуємо, що з 1 липня 2015 року підлягає ліцензуванню діяльність з виробництва, імпорту, експорту, оптової та/чи роздрібної торгівлі пивом на загальних підставах, передбачених для алкогольних напоїв.

       При цьому у додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями суб’єктом господарювання вказуються, зокрема перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення.

       Більш детально з цим роз’ясненням можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (категорія 109.02).

Нагадуємо: єдинникам ІІІ групи залишилося 27 днів, щоб обзавестися касовою технікою

        Платники єдиного податку 3 групи повинні почати використовувати РРО вже з 1 липня 2015 року, а «спрощенці» на 2-й групі – з 1 січня 2016 року.

        Мангуська ОДПІ нагадує, що з 1 січня 2015 року внесено зміни до Податкового Кодексу України та Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і та послуг».

         Згідно цього Закону, підприємці – платники єдиного податку 2 та 3 груп повинні в подальшому використовувати у своїй діяльності реєстратори розрахункових операцій.

          Власники касової техніки – фізичні особи – підприємці платники єдиного податку третьої групи вже з 1 липня 2015 року мають обов'язково застосовувати реєстратори розрахункових операцій.  А це значить, що до початку липня касові апарати мають бути зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи.

         Просимо підприємців поквапитись, адже залишилось зовсім небагато часу для вибору РРО та його підключення.

         Продаж та сервісне обслуговування касової техніки здійснюють Центри сервісного обслуговування РРО. 

Категория: Совет информирует | Добавил: Tata (2015 Июн 04)
Просмотров: 150 | Рейтинг: 5.0/1
Вторник, 2018 Май 22, 12:14
Приветствую Вас Гость
Поиск
Курсы валют,услуги

Праздники
Праздники Украины
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0