Категории раздела
Совет информирует [372]
Новости, события [202]
Новости / уведомления об обнародовании [24]
Конкурсные торги [80]
Місцеві вибори-2015 [2]
Распоряжения поселкового головы [0]
Наш опрос
Как Вы нашли наш сайт?
Всего ответов: 220
Погода
Ссылки

Форма входа
Главная » Статьи » Совет информирует

Фітосанітарна інспекція в Першотравневому районі повідомляє

Бджільництво в нашій країні є важливою галуззю сільського господарства. Бджоли дають цінний продукт харчування – мед, який відзначається високими поживними якостями і має лікувальні властивості. До його складу входять переважно виноградний та плодовий цукри, що легко засвоюються організмом людини, а також необхідні для організму ферменти, вітаміни та мінеральні речовини. При лікуванні деяких тяжких хвороб використовують бджолину отруту, маточне молочко та бджолиний клей (прополіс). Крім меду, від бджіл одержують також і віск, що є сировиною для багатьох галузей промисловості та для виготовлення штучної вощини.

      Дуже важливу роль відіграє бджільництво і в підвищенні урожайності багатьох перехреснозапильних культур. Дослідженнями наукових установ та практикою передових господарств доведено, що від запилення бджолами збільшуються врожаї соняшника, гречки, гірчиці, насінників еспарцету, люцерни, конюшини, яблуні та інших плодоягідних культур на 25-30 і більше процентів.

       Сьогодні у зв’язку із масовим застосуванням на посівах сільськогосподарських рослин пестицидів можливі випадки отруєння та загибелі бджіл.

       Для запобігання цьому  відповідно до статті 37 Закону України « Про бджільництво» фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних культур, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до 10 кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичної діючої речовини.

       Відповідно до пункту 7 «Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл» власників пасік оповіщають за три доби до хімічних обробок  з зазначенням застосовуваного препарату, місця (у радіусі 7 км), часу і способу проведення обробки. Указують час ізоляції бджіл. Обробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові і вечерні години. Не допускають обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.

        Відповідно до статті 38 Закону України «Про бджільництво» порушення законодавства у галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно - правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України.        Також відповідно до статті 20 Закону України «Про пестициди і агрохімікати» порушення законодавства у галузі використання пестицидів  тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільну  або кримінальну відповідальність згідно з чинним  законодавством.

       Взявши до уваги все вищесказане рекомендуємо  в період інтенсивного використання інсектицидів на посівах медоносних рослин керівникам сільськогосподарських підприємств і фізичним особам взяти під особистий контроль дотримання регламентів застосування дозволенних до використання пестицидів. Застосовувати лише дозволені препарати, бажано безпечні для бджіл.

 

 

Категория: Совет информирует | Добавил: Tata (2015 Июн 03)
Просмотров: 84 | Рейтинг: 0.0/0
Четверг, 2018 Май 24, 04:37
Приветствую Вас Гость
Поиск
Курсы валют,услуги

Праздники
Праздники Украины
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0