Категории раздела
Совет информирует [376]
Новости, события [202]
Новости / уведомления об обнародовании [24]
Конкурсные торги [80]
Місцеві вибори-2015 [2]
Распоряжения поселкового головы [0]
Наш опрос
Как Вы нашли наш сайт?
Всего ответов: 220
Погода
Ссылки

Форма входа
Главная » Статьи » Совет информирует

Мангуська ОГНІ інформує

15 червня – останній день подання заяви про перехід на спрощену систему оподаткування або зміну групи платника єдиного податку

      Обрати або перейти на спрощену систему оподаткування платники єдиного податку першої - третьої груп можуть подавши до контролюючого органу заяву.

    Заява подається за вибором платника податків в один з таких способів:

1) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

2) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

3) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством;

4) державному реєстратору як додаток до реєстраційної картки, що подається для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи – підприємця, електронну копію якої державний реєстратор передасть до контролюючого органу/

       При цьому слід враховувати обмеження щодо застосування спрощеної системи оподаткування.

      Суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм Податкового кодексу України, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України.

      До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.

      За умови дотримання платником єдиного податку вимог, встановлених цим Кодексом для обраної ним групи, такий платник може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу. При цьому у платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, анулюється реєстрація платника податку на додану вартість у порядку, встановленому цим Кодексом, у разі обрання ним першої або другої групи чи ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка включає податок на додану вартість до складу єдиного податку. 

Інтерактивний сервіс «Пульс»

       Нагадаємо, що поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби України, оперативно вирішити суперечливі запитання, які виникають у сфері адміністрування податків можна за телефоном (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.

Понад 30,5 млн. гривень ЄСВ надійшло до бюджету від платників Мангуської ОДПІ

       З початку 2015 року страхувальники, які перебувають на обліку в Мангуській ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області, перерахували до бюджету 30,5 млн. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, про це повідомив начальник ОДПІ Олексій Чубаров.

       Посадовець нагадав, що за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску передбачено штрафні санкції. За порушення, вчинені до 31.12.2014 включно, фіскальні органи застосовують фінансові санкції у розмірі 10 відсотків несвоєчасно сплачених сум єдиного внеску, незалежно від дати фактичної сплати. За порушення, що виникли з 01.01.2015, накладається штраф у розмірі 20 відсотків несвоєчасно сплачених сум єдиного внеску.

        Олексій Чубаров звернув увагу, що з 30 квітня 2015 року набув чинності новий Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, який затверджений наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 року №435, та буде подаватися платниками єдиного внеску починаючи з 01.06.2015 року, тобто за травень місяць 2015 року.

Як та в які строки контролюючі органи надають податкові консультації.

         Відповідно до п.52.1 ст.52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) за зверненням платників податків контролюючі органи надають безоплатно консультації з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення даним контролюючим органом.

          Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

          За вибором платника податків консультація надається в усній, письмовій або електронній формі.

          Консультації надаються контролюючими органами. Контролюючі органи мають право надавати консультації виключно з тих питань, що належать до їх повноважень.

          Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, проводить періодичне узагальнення податкових консультацій, які стосуються значної кількості платників податків або значної суми податкових зобов’язань, та затверджує наказом узагальнюючі податкові консультації, які підлягають оприлюдненню, у тому числі за допомогою Інтернет - ресурсів (п.52.6 ст. 52 ПКУ).

Чи усім підприємцям – платникам єдиного податку 3 групи з 1 липня слід застосовувати РРО?

         Податковим кодексом встановлена норма про незастосування РРО фізичними особами, що застосовують спрощену систему оподаткування при здійсненні діяльності на ринках.

         Законом передбачено, що РРО не застосовується при продажу проїзних квитків на транспорті, квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів, а також при продажу у кіосках, з лотків та розносок газет, журналів та інших видань, листівок, конвертів, знаків поштової оплати, якщо питома вага такої продукції становить понад 50 відсотків загального товарообігу за відсутності продажу алкогольних напоїв та підакцизних непродовольчих товарів.

         РРО не застосовується суб’єктами господарювання при продажу води, молока, квасу, олії та живої риби з автоцистерн, цистерн, бочок та бідонів; страв та безалкогольних напоїв у їдальнях і буфетах загальноосвітніх навчальних закладів і професійно-технічних навчальних закладів під час навчального процесу.

        За загальним правилом реєстратори розрахункових операцій повинні застосовувати ті суб’єкти господарювання, які здійснюють продаж товарів, послуг за готівку у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг у місці проведення розрахунків.

       Відповідно до закону про застосування РРО розрахункова операція - це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг).

        Отже крім зазначених вище випадків фізичні особи - платники єдиного податку 3 групи у разі якщо вони здійснює розрахункові операції за готівку (платіжні картки) в сфері торгівлі, послуг та громадського харчування з 1 липня цього року у місці реалізації повинні застосовувати реєстратор розрахункових операцій. 

Проведено 403 заходи на упередження проявів корупції серед працівників фіскальних органів Донеччини

         В січні-травні поточного року співробітниками управлінням власної безпеки ГУ ДФС у Донецькій області було проведено 26 службових розслідувань та перевірок, за результатами яких 27 осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності; винесено 6 офіційних застережень про недопущення протиправної поведінки.

        Серед працівників податкових і митних органів Донецької області проводилась попереджувально – профілактична робота, направлена на запобігання корупційних проявів у сфери службової діяльності. Так, за січень – травень 2015 року проведено 403 профілактичних заходів (бесід, лекцій, виступів) в колективах.

         Протягом січня – травня 2015 року за результатами перевірки інформації, отриманої працівниками управління, 6 матеріалів було спрямовано до прокуратури Донецької області для прийняття процесуального рішення. За результатами розгляду яких, було відкрито 2 кримінальних провадження за фактами вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ст. 362, 367 КК України.

         З метою недопущення призначення осіб, які не відповідають вимогам діючого законодавства та в подальшому можуть скомпрометувати діяльність ГУ ДФС у Донецькій області, проведено 603 перевірки кандидатів на посади державних службовців до органів відомства, 2-м кандидатам відмовлено в призначенні на посаду.

На Донеччині викрито факт ухилення від сплати ПДВ на 145 млн. гривень

        У рамках операції «Нафтопродукт-2015» податковою міліцією ГУ ДФС у Донецькій області  спільно з прокуратурою Донецької області встановлено факти порушення вимог податкового законодавства службовими особами низки підприємств в частині штучного завищення податкового кредиту з ПДВ.  За даними обставинами слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Донецькій області внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення до ЄРДР та розпочато кримінальне провадження за фактом ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.

         Як з’ясувалося, порушники під час придбання паливно-мастильних матеріалів та їх подальшої реалізації через мережу АЗС за рахунок використання реквізитів низки транзитно-конвертаційних підприємств неправомірно завищили податковий кредит.

         Такі дії призвели до ухилення від сплати податку на додану вартість на суму 145 млн. гривень.

         Досудове розслідування проводить слідче управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Донецькій області.

 

Категория: Совет информирует | Добавил: Tata (2015 Июн 12)
Просмотров: 138 | Рейтинг: 0.0/0
Вторник, 2018 Май 22, 12:11
Приветствую Вас Гость
Поиск
Курсы валют,услуги

Праздники
Праздники Украины
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0