Категории раздела
Совет информирует [468]
Новости, события [263]
Новости / уведомления об обнародовании [27]
Конкурсные торги [80]
Місцеві вибори-2015 [2]
Распоряжения поселкового головы [0]
Финансово-экономическая деятельность [14]
Наш опрос
Как Вы нашли наш сайт?
Всього відповідей: 268
Погода
Ссылки

Форма входа
Главная » Статьи » Совет информирует

Мангушська ОДПІ інформує

Плануєте відпустку? Як бути з єдиним податком?

        Нагадаємо, платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів. З метою уникнення порушення терміну щодо сплати авансових платежів  заяву щодо періоду щорічної відпустки необхідно подавати до територіального органу ДФС до початку відпустки. А заяву щодо терміну втрати працездатності, з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності, доцільно подавати одразу після закінчення лікарняного.

Хто є платниками туристичного збору

Відповідно до п. 268.2 ст. 268 р. ХІІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2011 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної та міської ради про встановлення туристичного збору, та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

Згідно із пп. 268.6.1 п. 268.6 ст. 268 р. ХІІ податкові агенти справляють збір під час надання послуг, пов’язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею), і зазначають суму сплаченого збору окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання.

Перелік податкових агентів визначений п. 268.5 ст. 268 р. ХІІ ПКУ.

Так, згідно з рішенням сільської, селищної та міської ради справляння збору може здійснюватися:

а) адміністраціями готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та іншими закладами готельного типу, санаторно-курортними закладами;

б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

в) юридичними особами або фізичними особами - підприємцями, які уповноважуються сільською, селищною або міською радою справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою. 

«Єдинникам» розповіли про новації в застосуванні РРО

Фахівцями Мангуської ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області на чолі з першим заступником начальника інспекції Тетяною Дегерменджи проведено семінар для суб’єктів господарювання, які проводять готівкові розрахункові операції, стосовно змін у застосуванні реєстраторів розрахункових операцій.

Відкриваючи захід, заступник начальник інспекції наголосила на важливості проведення даного семінару оскільки, застосування реєстраторів розрахункових операцій завжди є актуальною темою.

Під час лекційної частини семінару, платники мали змогу почути про основні зміни  в застосуванні РРО. Фахівці податкової поінформували  про ті категорії платників, яким обов’язково необхідно застосувати РРО і тих, яким, дозволено їх не запроваджувати.

Зокрема, звернули увагу  аудиторії, що фізичні особи – підприємці платники єдиного податку другої і третьої груп зобов’язані застосовувати РРО. Зазначені зміни для платників єдиного податку третьої групи вступають в силу з 1 липня 2015 року, а для платників єдиного податку другої групи – з 1 січня 2016 року. Це не стосується платників, які здійснюють діяльність на ринках та  продаж товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також «спрощенців» першої групи.

Ознайомили присутніх з інформацією щодо реєстру реєстраторів розрахункових операцій, необхідності правильного налаштування таких пристроїв, про можливість дообладнання РРО уже введених в дію до 01.01.2015 року та сучасні моделі РРО, які вже запрограмовані з урахуванням змін по нарахуванню акцизного податку.

Роман Насіров: «Запровадження РРО - наш спільний крок з бізнесом до європейських стандартів»

22 червня у Києві за участю Голови та фахівців Державної фіскальної служби України відбувся перший Всеукраїнський форум «Майбутнє ринку грошового обігу в Україні: прозорість, рівність, відповідальність», який зібрав понад 3 тис. учасників.

Це перша в Україні відкрита платформа для підприємців – платників єдиного податку 2 і 3 групи, проведена з метою роз’яснення питань, пов’язаних із розширеним застосуванням реєстраторів розрахункових операцій.

У своєму виступі Голова ДФС України Роман Насіров зазначив, що запровадження РРО – це наш спільний з бізнесом крок до європейських стандартів.

«Ми рухаємося в ЄС і маємо перейняти нові правила, нові стандарти. Так, деякі з них важкі, але потрібно спільно рухатися за всіма напрямами. Ми разом будемо це робити», - підкреслив Голова ДФС.

Треба зазначити, що ДФС вже провела цілу низку заходів, присвячену застосуванню РРО. Була організована велика кампанія, а це – біля 1500 семінарів з приводу застосування касових апаратів, їх вартості, оформлення та подальшої звітності.

«Наша мета – зробити всі послуги електронізованими. Максимально спростити та здешевити їхню вартість», - наголосив Голова ДФС.

Говорячи про функцію еквайрінгу, Роман Насіров повідомив, що ДФС має на меті реалізувати великий проект, який у подальшому спростить та зменшить плату за послуги екваєра.

«Я думаю, це буде значно менша сума, ніж є нині на ринку. Ми не ставимо за мету зупинити всіх інших, але хотіли б впровадити сервіс безпосередньо від фіскальної служби, щоб підприємці могли обирати, який шлях для них кращий: який провайдер для них кращий, який сервіс кращий і скільки вони бажають платити», – зазначив Голова ДФС.

Завершуючи свій виступ, Роман Насіров зазначив, що розширення застосування касових апаратів – це, перш за все, контроль за економікою та протидія «сірому» імпорту. Переваги такого кроку відчують незабаром всі – і бюджет, і самі підприємці. Для власників бізнесу використання касових апаратів полегшить облік готівки і товару, збільшить прибуток. Також розширення використання РРО значно підвищить рівень захисту прав споживачів, створить надійні умови для функціонування прозорого ринку в Україні та залучення іноземних інвестицій.

Податкова міліція зафіксувала факти порушення митних правил на мільйони гривень

У ході проведення операції «Рубіж» у м. Києві зареєстровано кримінальне провадження за фактом порушення податкового законодавства при експорті металобрухту на суму 6,9 млн. гривень.

У рамках даного кримінального провадження слідчим податкової міліції на Дніпропетровській митниці вилучено сталевий брухт нелегованих вуглецевих сталей вагою 2 тис. тонн на суму 9,7 млн. гривень, який прямував до Туреччини.

Порушення митних правил виявлено й у Сумській області під час огляду вантажного автомобіля податковою міліцією та митниками.

Згідно супровідних документів, автівка перевозила у режимі «транзит» (з Туреччини до Російської Федерації) 10,7 тис. пар взуття. Однак, перевіркою встановлено, що у товаросупровідних документах кількість взуття не відповідає фактичній.

Вантаж у кількості 19 тис. пар взуття на суму 3,8 млн. гривень вилучено.

За даними фактами складено протоколи про порушення митних правил.

Роман Насіров: Державна фіскальна служба реформуватиметься

Про актуальні питання співробітництва, залучення успішного досвіду європейських країн у реформуванні ДФС, захист митних кордонів України та покращення митних сервісів йшлося під час зустрічі Голови Державної фіскальної служби України Романа Насірова з Главою Місії Європейської Комісії з надання допомоги у питаннях кордону Україні та Республіці Молдова (EUBAM) Франческо Бастальї.

«Державна фіскальна служба України має стати сучасною державною структурою європейського зразка з надання сервісних послуг платникам податків та надійним партнером для бізнесу. Повне та своєчасне виконання наших зобов’язань в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС є одним з ключових факторів у цьому процесі», - наголосив Голова ДФС.

Під час зустрічі Роман Насіров також поінформував про заходи ДФС щодо підготовки до функціонування Зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, зокрема, щодо запровадження інституту уповноваженого економічного оператора, приєднання до спільної транзитної системи, видачі сертифікатів походження EUR.1, розвитку пост-митного контролю тощо.

Глава Місії EUBAM підтвердив налаштованість Місії на допомогу у реформуванні ДФС. На думку Франческо Бастальї, ДФС має також сфокусуватися на приведенні Митного кодексу України у відповідність до європейських стандартів, удосконаленні кадрової роботи та розвитку митних процедур у морських портах Одеси та Іллічівська.   

Учасники зустрічі також обговорили ситуацію на придністровській ділянці українсько-молдовського кордону.

Голова ДФС та очільник Місії EUBAM домовилися продовжити тісну співпрацю та найближчими часом визначити шляхи вирішення пріоритетних завдань.

Платниками єдиного податку авансові внески сплачуються щомісячно

Відповідно до Податкового кодексу України фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа  поточного місяця.

Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року. Сплата єдиного податку здійснюється за місцем податкової адреси. 

Категория: Совет информирует | Добавил: Tata (2015 Чер 24)
Просмотров: 397 | Рейтинг: 5.0/1
Субота, 2024 Кві 20, 14:08
Приветствую Вас Гость
Поиск
Курсы валют,услуги

Праздники
Праздники Украины
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0